Okunma

3D TV Furyası Hüsranla mı Sonuçlanacak?


23 Eylül 2010 Perşembe 07:55
3D TV Furyası Hüsranla mı Sonuçlanacak?

Sinemalarda 3D görüntülerin artmasından sonra harekete geçen büyük televizyon üreticileri birer birer 3D TV modellerini piyasaya sürdüler. (3D TV’ler Hakkında Her Şey)

İlk duyurulduklarında büyük merak uyandıran ve ilgi çeken bu modellerin satışlarının ise çok başarılı olduklarını söylemek zor. Firmalar her ne kadar insanları 3D TV’lere yönlendirmek için büyük kampanyalar düzenlese de, kullanıcıların bundan pek etkilendiği söylenemez.

 

Televizyonlar için 3D içerik yok denecek kadar az

 

Fazla Para Vermem

Deloitte adlı bir araştırma şirketinin yaptığı çalışmaya katılanların %83′ü 3D’nin yeni bir televizyon almak için tek başına yeterli bir özellik olmadığını söyledi. 3D özelliği var diye bir televizyona daha fazla para vermeyeceğini söyleyenlerin oranı da %60 çıktı.

Alınan bu sonuçlar, 3D TV üreticilerini kara kara düşündürebilir. Deloitte yetkilileri insanların 3D görüntü teknolojisinden çok etkilenmediklerini ve gözlük takmak zorunda olmak istemediklerini belirtti. Araştırmaya katılanların %31′i 3D’nin çok eğlenceli olmadığını söylerken, %13′lük bir kısım ise 3D görüntülerin gözlerini rahatsız ettiğini belirtti.

:: 3D TV almayı düşünüyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “3D TV Furyası Hüsranla mı Sonuçlanacak?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    o salak gözlüklerden kurtulması lazım belki o zaman

" 3D TV Furyası Hüsranla mı Sonuçlanacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 3D TV Furyası Hüsranla mı Sonuçlanacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 3D TV Furyası Hüsranla mı Sonuçlanacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "