Okunma

ABD’den Tekno Askerler İçin Yatırım


14 Ekim 2010 Perşembe 08:00
ABD’den Tekno Askerler İçin Yatırım

Yıllardır bilim kurgu filmerinde halka tanıtılan, geleceğin teknolojik askerleri yakın bir gelecekte gerçek olacak. Amerikan ordusu bu uğurda rekor bir yatırımda bulundu.(ABD Ordusu Beyinlerin İçine Girecek)

Askeri amaçlı robot ve teknoloji üreten Elbit şirketiyle anlaşma masasına oturan Amerikan ordusu askerlerine üstün görüş sağlayacak miğferler için firmayla anlaşma imzaladı.

 

 

Askerler Geceleri de  Savaşmaya Devam Edecek

HUD adı verilen ve uçak pilotlarının kullandığı sistemi piyadeler için uygun hale getiren Elbit, önümüzdeki beş yıl boyunca ABD ordusundan 68 milyon dolar ödenek alacak.

Gece görüşü dışında, hedef belirleme, dost ve düşman askerlerini seçme uzağı gösterme gibi özellikleri bulunan bu miğferler ilk önce pilotlara ve elit piyadelere dağıtılacak.

Günümüzde kullanılan örneklerinin daha gelişmiş hali olacak bu miğferler sayesinde ordu askerlere görsel görev sunumları da yapabilecek.

:: Sizce bu sistem savaşları nasıl etkileyecek?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" ABD’den Tekno Askerler İçin Yatırım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ABD’den Tekno Askerler İçin Yatırım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ABD’den Tekno Askerler İçin Yatırım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "