ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

ADSL Hızlandırma Yazılımı

Bir yazılım kullanarak ADSL bağlantınızı en iyi hale getirerek hızınızı artırabilirsiniz. DSL Speed'in son sürümünü ve bilinmesi gerekenleri bu yazıda anlatıyoruz.

12.05.2009 / 00:03

ADSL bağlantısı, hızlı internet seçenekleri ile internet özgürlüğünü ülkemizdeki milyonlarca teknoloji tutkununa kolayca sunuyor.  Farklı hız seçenekleri bulunan ADSL'in ülkemizdeki fiyatları ise gelişmiş ülkelere göre biraz pahalı olarak kabul ediliyor.

Ücret Ödemeden Hız Artsın

ADSL, ülkemizde internet bağlantı seçeneği
dendiğinde akla gelen ilk bağlantı türü.

Fiyatı çok uygun ancak hız seçeneği düşük olan bağlantı türleri, ülkemizde en çok tercih edilen paketlerin başında geliyor. Hızınız düşük olsa da, bazı optimizasyon denemeleri ile internet hızınızı, ücret vermeden artırmanız mümkün.

DSL Speed'i İndirin

Bu işi yapan ve bağlantınızı optimize eden yazılımlardan biri de DSL Speed. Yazılımın son sürümünü aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

DSL Speed 4.7'yi indirmek
için buraya tıklayın.

Casus Yazılımları Kaldırın

Ücretli olan yazılımın deneme sürümünü bir süre kullanabiliyorsunuz. DSL Speed'e geçmeden önce sisteminizde bulunması muhtemel olan casus yazılımları (spyware) kaldırmanız, daha hızlı internet kullanmanız için atacağınız ilk adım olabilir.

O nedenle sizin için en uygun olan bir Anti-Spyware yazılımı ile sisteminizi temizlemeniz, yerinde olacaktır.

Casus temizleme yazılımlarını
indirmek için buraya tıklayın.

Otomatik Ayarlar

Bu aşamadan sonra DSL Speed'i kullanmak için uygun ortamlar da oluşmuş demektir. Yazılımı çalıştırdıktan sonra sol tarafta yer alan Normal Optimize butonu ile gereken ayarlamaları DSL Speed'in kendisine bırakabilirsiniz.

Gelişmiş Ayarlar

Advanced Optimize seçeneği ile bu düzenlemeleri el ile de gerçekleştirebilirsiniz. Bu ayarları biraz karışık bulursanız, "Normal Optimize" seçeneğini kullanmanızı öneriyoruz.

Sonuç

Bu değişikliklerden sonra yaptığınız optimizasyonun işe yaraması için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor.

DSL Speed'in yaptığı değişiklikleri geri almak isterseniz yapmanız gereken tek şey; sol tarafta yer alan "System Restore" butonuna tıklamak ve tüm ayarlamaları Microsoft'un kendisine bırakmak.

:: ADSL hızınızdan şikayetçi misiniz? Önerilerinizi forumda paylaşın.

{AUTHOR}

ADSL Hızlandırma Yazılımı Hakkı Alkan Bir yazılım kullanarak ADSL bağlantınızı en iyi hale getirerek hızınızı artırabilirsiniz. DSL Speed'in son sürümünü ve bilinmesi gerekenleri bu yazıda anlatıyoruz. 10 0

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  22.01.2016 / 13:35:34

  Klasik adsl modemlerin hepsi belli bir noktadan sonra sapıtıyor özeliklede yoğun olarak kullanılıyorsa bu yüzden kaliteli bir modem alın . Bunun dışında telefon hattınızı kontrol ettirin gerekiyorsa yeniden kablo çektirin bina içinde. Telekom tarafında hız konusunda genelde yanlış bilgilendiriyorlar bu yüzden onlara güvenmeyin. Modemi bridge mode'a alıp önüne bir pfsense firewall koyarsanız modem şişmez ve proxy server kurarsanız belki biraz daha hızlı olur.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  25.07.2009 / 15:50:55

  bu program bi işe yaramaz bende bosuna okumusum

  YANITLA
 • SDN Okuru
  01.06.2009 / 21:42:29

  yazılım öncesi sonrası hız farklarınıda koysaydınız keşke

  YANITLA
 • SDN Okuru
  12.05.2009 / 13:47:52

  "ADSL'in ülkemizdeki fiyatları ise gelişmiş ülkelere göre biraz pahalı olarak kabul ediliyor." ne demek ya ? herker kabul ediyorda bunu yazan pek katılmıyormuş gibi :) ayrıca konuya gelirsek: 1mb lik 4 gb tarife ile 106 ile rapidden free user download yapıyorum. ne yaparsam yapayım bu hız artmaz

  YANITLA
 • SDN Okuru
  12.05.2009 / 11:01:13

  güzel çalışma ellerinize sağlık ama burada nekadar bi hız artırımı var ondan bahsetmemişsiniz. yani download hızı 106 oluyo maximum bende 150 170 filan oluyosa uygulayalın 110 için boşuna uğraşmıyalım yani.. kolay gelsin

  YANITLA
 • SDN Okuru
  12.05.2009 / 04:09:45

  yazıda, programın ne yapıp da, bana saçma gelen hızlandırma işlemini gerçekleştirdiğinden bahsedilmemiş?

  YANITLA
 • SDN Okuru
  12.05.2009 / 02:41:26

  sdn bosa kürek çekmez ama

  YANITLA
 • SDN Okuru
  12.05.2009 / 01:21:01

  Advanced Optimize seçeneği sana da biraz karışık geldi herhalde, anlatmadan bitirmişsin konuyu :)

  YANITLA
 • SDN Okuru
  12.05.2009 / 01:10:12

  Gerçektende hissedilir bir hız artışı yaşandı bende. Teşekkürler döküman için.

  YANITLA