ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Teknolojinin tuzunu çıkardılar!

Dünyanın ilk etkileşimli sofra süsü ve akıllı tuzluğu SMALT ile tanışmaya hazır mısınız? Sonunda Indiegogo sayesinde sofralarımızın en büyük eksiği gideriliyor!

04.08.2017 / 12:00
Teknolojinin tuzunu çıkardılar!

Akıllı Teknolojiler her alanda hayatımıza girmesine alıştık ancak Indiegogo üzerinden kitlesel fonlama bekleyen yeni bir ürün bizleri yine şaşırtmayı başardı. Huzurlarınızda, dünyanın ilk etkileşimli sofra süsü ve akıllı tuzluğu olarak lanse edilen SMALT!

SMALT ile sofralar bir başka!

Eminiz ki akıllı telefonunuz veya Amazon Alexa ile kontrol edebildiğiniz bir tuzluğun hayalini hep kurmuşsunuzdur. İşte akıllı cihaz kategorisinin yeni üyesi SMALT bu hayali gerçeğe dönüştürüyor.

Aslında SMALT sofranızda sadece bir tuzluk olmakla kalmıyor. O aynı zamanda bir Bluetooth hoparlör ve adeta sofranıza çok renkli LED aydınlatmalarıyla ambiyans katacak olan bir şamdan. Ürün sadece sizin istediğiniz miktarda tuz dökmesiyle de tam bir olmazsa olmaz. Ayrıca uygulaması üzerinden tuzunuzu çalkalayabiliyor ve belirli tutam ayarları yapabiliyorsunuz. Bambaşka bir yemek deneyimi sunmak hedefindeki ürün tek şarjla sadece 4 saat çalışabilmesiyle ise bizleri hayal kırıklığına uğratıyor.

25 bin dolarlık fonlama bekleyen ürün SMALT şu an için bu hedefinin yarısına bile ulaşabilmiş değil ve önünde bir aylık süre bulunuyor. Şu anda 99 dolara satılan ürün, daha sonra 199 dolardan satılacak. Fazla tuzun sağlığa zararlı olduğunu da belirterek haberimizin sonuna ufak bir kamu spotu düşelim.

SMALT'un Indiegogo sayfasına bu adresten erişebilirsiniz.

:: SMALT hakkında sizin görüşleriniz neler?

SDN - ShiftDelete.Net

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • -Ediz-
  04.08.2017 / 20:08:14

  ben beğenmedim ilk olarak tuzluğun üzerinde daha bir ayarı bile yok herşeyi telefondan yapmalısın neden tuzluğumun lamba yada hoparlör olmasını isteyeyim ki ? onları koyacağına üstüne hazır miktar tuşları koysan daha mantıklı olurdu

  YANITLA
 • SDN Okuru
  04.08.2017 / 16:16:58

  fakir insan senin paraya değil önce akla ihtiyacın var.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  04.08.2017 / 14:31:36

  Teknolojinin tuzu niye çıksın arkadaş. Şimdi bir düşünün robot dolap olsa, koyduğumuz elbiseleri katlasa, ve biz hiç katlamaya uğraşmasak ne güzel olur demi. Hatta LG nin vardı herhalde. Yani demek istediğim bir şey işe yarıyorsa niye o şeyi kötüleyelim!!! Lütfen insanların çok düşünmesi gerekiyor. Çok hayal etmesi gerekiyor ki insan denilen varlık gelişsin

  YANITLA
 • SDN Okuru
  04.08.2017 / 14:20:46

  gelip yemeğe kendi atsaydı tuzu o zaman efsane olurdu bence şu anda bir halta yaramaz

  YANITLA
 • SDN Okuru
  04.08.2017 / 14:13:52 10 / 10

  Evimizde alexa ile kontrol edebilecegimiz tuzliugun hayalini mi kurduk? Hangi dunyada yasiyorsunuz arkadas? Bunu kim ister? Buna para verenin aklindan suphe ederim arkadas. Insanoglunun kimisi cok az tur kullaniyor, kimisi de cok fazla tur kullaniyor. Oyle alismislar. Degistirmek de istemiyorlar. Bu cihaz sabir birsey verir. Bir de tuz kullanmak icin surekli bunu sarj mi edecegiz? yuruyun gidin arkadas. Gereksiz gereksiz seyleri akilli diye satmayin. Bunu yapan, dizayn ede bana gore akilsizin biri. Bir de akilli urun/cihaz olmaz. Programlanabilir urun/cihaz olur.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  04.08.2017 / 12:29:16

  Param olsa alirdim ama para yok ki

  YANITLA