ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Akrabalarınızla İnternette Buluşun

14 ülkede 10 farklı dilde faaliyet gösteren Almanya merkezli aile ve akrabalara özel sosyal ağ verwantd.de, artık akrabaonline.com adresiyle Türkiye'de.

23.07.2009 / 15:50
Akrabalarınızla İnternette Buluşun

Dünyada 90 milyon profile sahip İngilizce versiyonu dynastree.com olan, aktif olduğu ülkelerde ülkeye özgü isim ve dillerde hizmet veren uluslararası aile ve arkadaş portalı verwandt.de artık akrabaonline.com adıyla Türkiye'de.


Sitede soy ağacınızı oluşturmak oldukça kolay.

Akrabaonline.com sadece arkadaşlarla değil aile ve akrabalarla da irtibatta kalmayı, bireysel soy ağacı oluşturabilmeyi ve soy araştırması yapabilmeyi mümkün kılan bir sosyal ağ. Bu sitede sadece hayatta olan kişiler için değil olmayanlar için de profil oluşturulabiliyor ve soy ağacındaki profiller diğer kullanıcıların profilleriyle karşılaştırılarak kullanıcılar bugüne kadar tanımadıkları yakınlarını keşfedebiliyorlar.

90 Milyon Profil Kayıtlı

Yapılandırılışı itibariyle kolayca soy ağacı oluşturmayı mümkün kılan site her nesile hitap ediyor. Aile bireylerinin katılımıyla soy ağacı genişletilebiliyor ve halihazırdaki 90 milyon profilde akrabalar aranabiliyor. Soy ağacının kayıtlı profiller dışında diğer kullanıcılar tarafından görünürlüğü engelli ve bilgi paylaşımı yetkisi tamamen kullanıcıya ait. 

Sitenin sahibi OSN GmbH'nin kurucularından Daniel Grözinger konuyla ilgili olarak; "Almanya ve dünyanın her yerinde yaşayan Türk kullanıcılar artık dil engeli olmadan sosyal aile ağımız aracılığıyla Türkiye'deki yakınlarıyla iletişim kurabilecekler." yorumunu yapıyor.

:: Yurt dışındaki akrabalarınızla nasıl iletişim kuruyorsunuz?

Bilgi için: Akrabaonline.com
Yazan: Melih Çelik
SDN - ShiftDelete.Net

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz