ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Almanya seçimleri de hacklenebilir!

Bağımsız bir kuruluşun yaptığı teste göre Almanya'nın seçimlerde kullandığı elektronik sistemdeki güvenlik zafiyeti sayısı oldukça fazla. Peki Almanya'nın bu duruma tepkisi nasıl oldu?

10.09.2017 / 23:00
Almanya seçimleri de hacklenebilir!

Amerika Birleşik Devletleri'nin başkanlık seçiminden sonra gündeme gelen oy sistemlerinin hacklenmesi vakasına Fransa'dan sonra Almanya da dahil olmuş gibi gözüküyor.

Rusya'nın müdahelesinin olduğu iddialarının olduğu Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ve Fransa'da seçimlerin ardından bu konuda çeşitli çalışmalar yapılmaya başlandı. Bağımsız bir kurum tarafından Almanya'nın kullandığı elektronik seçim sistemlerine güvenlik testi yapıldı.

17-09/10/computer-crime-concept.jpg

Testin sonuçları Almanya'yı memnun etmedi!

Yapılan testin sonuçlarına göre Almanya'nın elektronik seçim sistemlerinde birden fazla kritik güvenlik açığı tespit edildi. Açıkların detaylı bir raporunu Alman yetkililerle paylaşan güvenlik araştırmacılarına teşekkür eden Almanya, güvenlik zafiyetlerinin kapatılması konusunda talimat verdi.

:: Almanya'nın elektronik seçim sistemindeki güvenlik zafiyetleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

SDN - ShiftDelete.Net

Bilgisayar Mühendisliği okuyan Mustafa, teknolojiyle 3 yaşında bilgisayar ile tanıştı. WEB sitesinde bulduğu bir açık ile okul hayatı başta olmak üzere hayatında pek çok yeni sayfa açtı.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  11.09.2017 / 22:38:12

  Onlar da zaten bizde mühürsüz oyları sayacaz diyorlar SDP gelirse yandık zaten ab ye de giremeyiz zaten bizim ab ile işimiz sadece ticaret birliğe girip ne yapacaz

  YANITLA
 • SDN Okuru
  11.09.2017 / 02:40:43

  Secimler zaten boyle kazaniliyor almanya da.

  YANITLA