Foto Galeri Nasıl Yapılır? UKT Android iOS Windows 10 Giyilebilir Teknoloji Sistem Tavsiyeleri
ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Whatsapp ve Messenger'a büyük rakip!

Tüm iletişim ihtiyaçlarını tek noktadan çözme hedefiyle sunulması beklenilen Amazon Anytime, Facebook Messenger ve WhatsApp gibi rakipleri karşısında şans arayacak.

17.07.2017 / 10:00
Whatsapp ve Messenger'a büyük rakip!

Ünlü e-ticaret ve bulut bilişim şirketi Amazon, şimdi de Anytime adını verdiği kendi mesajlaşma uygulamasıyla kullanıcıların karşısına çıkacak. Şirket şimdiden, Amazon Anytime uygulamasının potansiyel özellikleriyle ilgili olarak müşterilerine anket uygulamaya başlamış durumda.

Amazon Anytime mesajlaşma uygulaması geliştirme aşamasında!

Sosyal ağlara bile rakip olacak potansiyele sahip olacağı iddia edilen Amazon Anytime, zengin özelliklerle birlikte sunulacak ve tüm iletişim ihtiyaçlarını tek noktadan karşılama hedefinde olacak. Mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama, fotoğraf paylaşımı, fotoğraf ve videolara filtre uygulama, diğer kullanıcılardan bahsetme, çıkartma ve GIF kullanma ile oyun oynama bu hepsi bir arada uygulamasının sunacakları arasında yer alıyor. Ek olarak, servisin güvenli ve şifrelenmiş iletişim sağlamanın yanı sıra hem masaüstü hem de mobil cihazlarda kullanılabileceği belirtiliyor.

17-07/17/amazon-anytime-mesajlasma-uygulamasi-sdn-02.png

Son dönemde Amazon’un mesajlaşma ve iletişim pazarında söz sahibi olmak üzere çalışmalar yaptığı görüyoruz. Örneğin, şirketlerin video konferans ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilen Amazon Chime uygulaması bunlardan birisi oldu. Alexa ise yakın zamanda sesli arama ve mesajlaşma özellikleriyle donatıldı. Bakalım ne zaman sunulacağı şimdilik belirsiz olan Amazon Anytime, Facebook Messenger ve WhatsApp gibi yerini sağlamlaştırmış servisler karşısında başarı gösterebilecek mi?

:: Amazon Anytime’ın Facebook Messenger ve WhatsApp karşısındaki şansı sizce nedir?

SDN - ShiftDelete.Net

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  18.07.2017 / 17:36:53

  Oooo amazon, alırım bir dal. Firephone ile boyunun ölçüsünü aldı şimdi instant messaging'e mi sulanıyor. Pehhhh. Nal toplar. Whatsapp şu anda domine etmiş durumda. Zor koparırlar.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  18.07.2017 / 08:29:36

  Bence artık bunun olması gerek. Öyle bir sistem olsun ki, tek uygulamadan her şeyi yapabilelim. Bütün özellikler tek yerde olsun. Hem mesaj, hem hikaye, hem yazı yazma, oyun, hatta e-posta işi de buraya taşınabilir

  YANITLA
 • SDN Okuru
  18.07.2017 / 07:09:57

  Bunun yapılmıştı var. Telegram diyorlar.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  17.07.2017 / 20:32:17

  Whatsapp zaten bunların hemen hemen hepsini insanlara sağlıyor.Bence Amazon'un işi hiç de kolay değil..

  YANITLA
 • SDN Okuru
  17.07.2017 / 20:06:51

  onu bunu boşverin internet bedava olsun iletişim çağında internete para ödemek nedir arkadaş

  YANITLA
 • SDN Okuru
  17.07.2017 / 14:51:59

  Telegram messenger varken gerisine gerek yok.

  YANITLA
  • SDN Okuru
   18.07.2017 / 08:50

   bu ne telegram sevdası ya babanızın firmasımı. bi tırtı da yok kullanan az bir arkadaşım kullanıyor sadece

 • SDN Okuru
  17.07.2017 / 11:49:04 0 / 10

  İyice bokunu çıkardılar piyasanın

  YANITLA
 • SDN Okuru
  17.07.2017 / 11:29:50

  Her ne kadar bu kadar mesajlaşma uygulaması fazla desek de her cihaz üretici firmasının kendi cihazlarında kullanacağı kendi markasına ait bir mesajlaşma uygulaması olmasını doğru buluyor. Galiba zaten işler bu doğrultuda gidiyor. RCS denilen yeni sistemde cihazlar birbirlerine whatsapp gibi özelliklere sahip olan operatör destekli bir mesajlaşma hizmetine kavuşacak. Yani büyükçe resimler, videolar gönderilebilen diğer taraftan yazıyor, iletildi gibi bildirimlere sahip olan bir sistem. Anladığım kadarıyla her cihaz kendi mesajlaşma uygulamasına bu tür bir mesajlaşmayı destekleyecek bir altyapı hazırlayacak. Yıllardır Apple zaten bunu yapıyordu. Diğer taraftan benim pek de popüler olmayan Lumia telefonum bile RCS mesajlaşmayı destekliyor. Mesajlaşma daha basit bir hale gelecek. Bunun yanında popüler mesajlaşma uygulamaları telegram, line, whatsapp birer sosyal medya uygulamasına dönüşecek. Zaten böyle bir dönüşüm hali hazırda başlamıştı. Ayrıca RCS destekli mesajlaşmada firmalar müşterilerine daha coşkulu reklamlar, onaylayabileceği formlar, biletler, anketler ve buna benzer şeyler gönderebilecekler. Birazda işletim sistemi ve ona bağlı mesajlaşma uygulamaları da disipline olacak. Belki basit bir tuşlu telefon bile RCS destekli mesajlaşma ile insanlara minik bir cihazla birçok kolaylık sağlayacak..

  YANITLA
 • SDN Okuru
  17.07.2017 / 11:19:50 10 / 10

  Rekabet iyidir, bırakın dövüşsünler

  YANITLA
  • SDN Okuru
   17.07.2017 / 15:51

   Adam haklı :)