PROGRAM İNDİR / Android / Android

Android için Voscreen Uygulaması

03.08.2015 / 12:13

Dünyanın yerel dili haline gelen İngilizce öğrenmek, İngilizce'yi bilenler için de bilgilerini taze tutmak, günümüzün en büyük ihtiyaçlarından.

Bu makalemizde sizlere tanıtacağımız Voscreen uygulaması ise İngilizce öğrenmek ve İngilizce bilgisini daha da geliştirmek isteyenler için altın niteliğinde.

16 farklı ana dil, 74 farklı ülke!

Voscreen uygulaması, global anlamda oldukça güçlü ve akademik ayağı olan bir uygulama. 16 farklı ana dilin desteklendiği Voscreen, Türkçe'yi de destekliyor. 

74 farklı ülkeden kullanılabilir olan Voscreen uygulaması, hem bireysel hem de topluluk ile kullanılabilecek seviyede bir uygulama.

Voscreen nedir? Voscreen nasıl çalışır?

Voscreen, farklı seviyelerde İngilizce bilenlere hitap eden, kolay kullanışlı bir uygulama. Hem görerek hem de duyarak öğrenmenizi ya da bildiğiniz konularda hafızanızı tazeleme imkanı sunan uygulama, maksimum 15 saniyelik video içeriklerinden oluşuyor.

Bu video içeriklerini dinleyip, daha sonra alt yazıyı açabiliyorsunuz. Size, videoda izletilen sahnede konuşulan cümlenin hangisi olduğu soruluyor. İki seçenekten bir tanesini doğru seçerseniz, doğrudan skorunuza yansıyor. 

Kısaca Voscreen, ana dil öğrenme sürecinin doğallığında, duyarak ve izleyerek yabancı dil öğrenme metodunu kullanan site, okuma-yazma bilen herkese yabancı dilini geliştirme fırsatı veriyor.

Maksimum 15 saniyelik video içeriklerini izleme, dinleme ve anadilde cevap verme yöntemiyle 6 yaşına gelmiş bir çocuğun ana dilini öğrenme sürecini simüle ederek İngilizce öğrenmeye olanak sağlıyor.

Seviyenize göre eğitim!

İngilizce'ye başlangıç aşamasındaysanız, bunu seçebiliyorsunuz. Böylece size izletilen videolar ve sorulan sorular da bu zorlukta tercih ediliyor.

Ben İngilizce biliyorum. Daha iyi seviyeye gelmek istiyorum ya da bildiklerimi unutmak istemiyorum diyenler için de güzel haberimiz var. Onlar da üst seviyeleri seçip, o klansmandaki videoları ve soruları görebiliyorlar.

Öğrenmek istediğiniz konuyu seçin

Gramer tarafındaki bazı konuları tekrarlamak istiyorsunuz. Onun için de seçenek düşünülmüş. Was, Were konusunu tekrar işlemek isterseniz, sadece o konuya odaklı soruları görebilme imkanınız da bulunuyor. 

Dilbilimsel yapay zeka ile monotonluktan kurtuluyoruz

Geri planda işleyen dilbilimsel yapay zeka, öğrenme sürecini her kullanıcı için özgün hale getiriyor. Kullanıcıların karşısına çıkacak sorular, onların öğrenme dinamiklerine ve performanslarına göre belirleniyor. Voscreen’de hiçbir soru tesadüf değil.

Yani uygulamayı belli bir süre zarfında, tekrar tekrar kullanabilirsiniz. 

İngilizce’yi İngilizce ile geliştirmek... 

Voscreen’de ayrıca “İngilizce” seçeneği sayesinde kullanıcılar İngilizce dilindeki video soruları, yine aynı dildeki seçeneklerle cevaplayabiliyor. Bu sayede Voscreen, kullanıcıların hem İngilizce’yi kendi dünyası içerisinde deneyimlemelerine, hem de farklı anlatım tarzlarını ve dolaylı anlatım becerilerini geliştirmelerine olanak sağlıyor.

Akademik kullanımı da var

Dünya çapında bir uygulama olan Voscreen, başarılı puanlama sistemi ve pek çok farklı içerikten türetilen sorularıyla, akademik firmalar tarafından da kullanılıyor. Mesela Kolombiya'nın köklü üniversitelerinden "Pascual Bravo" öğrencileri arasında Voscreen üzerinden bir burs yarışması açmış ve Voscreen'de en başarılı performansı gösteren 3 öğrenciye okul bursu vermiş. Voscreen ayrıca, Cambridge University Press sayfasında önerilen uygulamalardan da biri. 

Voscreen ne kadar kullanılmış?

Voscreen’i şu ana kadar İngilizce gelişimlerine katkı yapmak için 104 ülkede 1 milyon’dan fazla kişi kullanmış.

Bireysel kullanıcıların yanı sıra birçok eğitim kurumu da Voscreen’i İngilizce müfredatlarına dahil etmiş olup bu platformdan faydalanmakta.

Voscreen'i indirin

Henüz Google Play Store'da lisans konusu yüzünden yer almayan Voscreen, Apple App Store'da oldukça popüler. Zaten uygulama, Apple App Store'da en popüler uygulamalar listesinde de yer alıyor.

 

Programı İndir (2.50 mb) Voscreen
Android için Voscreen Uygulaması Tolga Cem Küçükyılmaz < 10 0
Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  04.03.2016 / 13:39:19

  güzel

  YANITLA
 • SDN Okuru
  13.02.2016 / 20:16:32

  süper bende kullanıyorum çok memnunum

  YANITLA
 • SDN Okuru
  26.10.2015 / 21:53:54

  Nokia awha 206 ucun whatsappi silmek proqrami

  YANITLA
 • SDN Okuru
  26.10.2015 / 21:46:36

  Nokia awha 206 ucun whatsappi silmek proqrami

  YANITLA