ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Android Pay kullanım alanı genişliyor!

Android Pay hakkında yeni gelişmeler yaşanıyor. Yaşanan gelişmelere bakacak olursak Android Pay için beş yeni ülke daha hizmet listesine eklendiği açıklandı.

19.05.2017 / 12:00
Android Pay kullanım alanı genişliyor!

Android Pay hakkında yeni haberler gelmeye devam ediyor. Google I / O 2017 etkinliği sırasında, Android Pay'i daha fazla kullanıcıya ulaştıracaklarını açıklayan Google yetkilileri, hizmet listesine beş yeni ülkenin daha eklendiğini duyurdu.

Android Pay, daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor!

Google bu yeni beş ülkede henüz ne zaman hizmete gireceklerini açıklamadı, fakat bu yeni ülkeleri gün yüzüne çıkarttı. Bu ülkeler, Tayvan, Rusya, Brezilya, Kanada ve İspanya olarak belirtildi.

Yeni eklenecek ülkeler ile birlikte hizmet verdiği ülkelerin sayısını 15'e çıkartacak olan Google, Android Pay'i ilerleyen günlerde daha fazla pazarda aktif edeceklerinin de sinyalini verdi.

17-05/19/android-pay.jpg

Ayrıca Google, Mastercard ve Visa kullanıcılarına sunduğu bu hizmeti, Ekim ayında PayPal kullanıcılarına da sunmayı düşündüklerini de açıkladı. Böylece PayPal kullanıcıları da mobil üzerinden rahatlıkla ödeme yapabilecekler. 

Henüz Android Pay'in ülkemizde ne zaman hizmete gireceği hakkında bir fikrimiz yok. Ancak Google, daha fazla ülkenin pazarına açılmayı düşünüyor. Böylelikle, ülkemizde de en kısa süre içinde Android Pay hizmeti ile baş başa kalacağımızı tahmin etmekteyiz.

:: Android Pay hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  21.05.2017 / 03:48:20

  Brezilya da bir çok alanda düzey olarak bizim gibi aslında. Hani hepimizin ilkokul liseden bildiği "gelişen ülkeler" kategorisindeyiz ikimiz de. Ama gördüğüm kadarıyla bizim geç kaldığımız bir çok teknolojiye Brezilya anında ayak uydurabiliyor. Sadece kullandıkları dil ile ilgili bir şey olduğu kanısında değilim. Google Asistan'a bu yıl eklenecek diller arasındada Türkçe es geçilebiliyor mesela. Bu konuda sadece adamlara kızmanın gerçekçi olmakla bir ilgisi yok, ülke olarak bir şeyleri sorgulasak fena olmaz sanırım.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  20.05.2017 / 08:26:31

  Abi kulağı çok saçma geliyor, KULAĞI ; KULAĞA değil !Bence de güncellemenin KULAĞI cok sacma

  YANITLA
 • SDN Okuru
  19.05.2017 / 16:13:03

  Valla bekliyorum şahsen büyük kolaylık ama gelse de nerede kullanacağız mechul!

  YANITLA