ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Apple Watch'a önemli özellikler geliyor!

Apple Watch'un, sağlık alanında önemi giderek artıyor. Düzensiz kalp ritimlerin tespitinde hastalara yardımcı olan Apple Watch yakında yeni bir sağlık fonksiyonuna sahip olabilir.

16.05.2017 / 13:00
Apple Watch'a önemli özellikler geliyor!

Apple, Apple Watch'un gelecekteki modelleri için önemli yeni sağlık özellikleri planlıyor. BGR'nin haberine göre şirket, glikoz izleme özelliği ve değiştirilebilir akıllı bantlar üzerinde çalışıyor.

Apple Watch' a kan şekerini izleme özelliği geliyor!

Apple'ın glikoz izlemeyi Apple Watch'a getireceği daha önce de gündeme gelmişti. Fakat Apple'ın bunu saati tamamlayacak ayrı bir cihazla gerçekleştirebileceği düşünülüyordu. Ancak BGR'ye göre bu özellik saatin içinde yer alacak. Bu sebeple ekstra bir cihaza gerek kalmayacak.

17-05/16/apple-watch-1494923253.jpg

Nisan ayında bir CNBC raporunda Apple'ın, kan şekerini derinin içine herhangi bir müdahale yapmadan izlemek için sensörler geliştirmeye çalışan biyomedikal mühendislerinden oluşan bir ekibi var. Bu sensörler üzerinde yapılan çalışmalar devam ediyor.

BGR'ye göre Apple, sağlık alanında yenilikler yapma amacı ile geçen yıl 200'den fazla doktora çalışması yaptı. Bu yeniliklerin ilk adımının Apple Watch'ta yer alacak glikoz izleme özelliği olacağı iddia ediliyor.

Değiştirilebilir akıllı izleme bantları geliyor!

Apple'ın, Apple Watch'e çeşitli işlevler ekleyecek, Apple'ın giyilebilir cihazının maliyetini yükseltmeden yeni özellikler sunmasını sağlayacak değiştirilebilir "akıllı izleme bantları" üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Glikoz takibi, belki de saatin kendisine eklenmek yerine, bu akıllı bantlara entegre olabilir.

17-05/16/apple-watch-2.jpg

Apple CEO'su Tim Cook, Apple'ı Apple Watch için FDA ( medikal ürünler ile ilgili bir sertifika) onay sürecine sokmak istemiyor. Bağımsız bir bant, Apple'ın ihtiyaç duyduğu onayı almasını sağlayabilir.

BGR, glikoz izlemenin yanı sıra, mevcut pil ömrünü uzatan bir pil bandı, saate kamera ekleyen bir Apple Watch bandının da Apple'ın gelecekteki Apple Watch için üzerinde çalıştığı şeyler arasında olduğunu söylüyor. Apple'ın Apple Watch için modüler akıllı bantları kapsayan çok sayıda patenti olması iddiaların altının boş olmadığını gösteriyor.

:: Apple Watch satın almak için bir nedeniniz var mı?

SDN - ShiftDelete.Net

2009'dan bu yana akıllı telefonlar üzerine kurulmuş bir çok teknoloji sitesinde yöneticilik ve editörlük yapan İlker, artık bir SDN yazarı.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • -Ediz-
  16.05.2017 / 21:23:33

  Adamlar nereden kazanacaklarını iyi biliyorlar saate ihtiyacı olmasa bile sırf derisini delmemek için alacak o kadar çok insan var ki

  YANITLA
  • SDN Okuru
   17.05.2017 / 16:26

   sende yap sende kazan kardeş elini tutan mı var

 • SDN Okuru
  16.05.2017 / 18:38:04

  Harika bir haber. Hergün parmağını delmek oldukça rahatsızlık verici bir durum.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  16.05.2017 / 18:22:07

  Yine hayat kurtardı basura iyi geliyor diye haberler yapın lütfen :)

  YANITLA
 • SDN Okuru
  16.05.2017 / 13:27:48 0 / 10

  Kan şeker izleme bantına sahip olacak modelin fiyatı muhtemelen şekerimi artırır

  YANITLA
  • SDN Okuru
   16.05.2017 / 13:59

   sen dalga geçiyorsun da o hastalara sor bakalım neler çekiyorlar öyle güzel bir teknolojik habere yaptığın yoruma bak paran yoksa alma kardeşim git dandik çin malı saat al 5 tl ye satılanları bile var