ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Apple'dan Amazon Echo'ya rakip gelebilir

Yeni iPad Pro'nun önümüzdeki Haziran ayında tanıtılacağını söyleyen analist Ming-Chi Kuo, Apple'ın aynı etkinlik sırasında Amazon Echo'ya rakip olacak bir hoparlör tanıtacağını iddia etti.

15.05.2017 / 07:00
Apple'dan Amazon Echo'ya rakip gelebilir

Bugün sizlere ilettiğimiz bir haberimizde, Apple ürünleri hakkındaki isabetli analizleriyle tanınan Ming-Chi Kuo'nun yeni iPad Pro hakkında yaptığı açıklamaları iletmiştik.

Kuo'ya göre iPad Pro, Haziran ayında düzenlenecek olan WWDC 2017 etkinliği sırasında tanıtılacak ve bu etkinlikte Apple'ın tanıtacağı tek donanım da iPad Pro olmayacak. Zira firmanın Amazon Echo'ya rakip olması amacıyla bir akıllı hoparlör üreteceği de Kuo tarafından açıklandı.

Apple'dan akıllı hoparlör gelir mi?

Kuo'nun iddia ettiği iPad Pro hakkında bugüne kadar birçok haber ortaya çıktı ama bahsi geçen akıllı hoparlörler ile ilgili olarak ilk ve tek net iddianın bu olduğunu da belirtmemiz gerek.

Görünüşe göre Apple, Amazon Echo'ya çok benzeyen ama çok daha kaliteli bir ses donanımına sahip ve daha pahalı bir hoparlör üzerinde çalışıyor. Hoparlör hakkındaki bir diğer ilginç iddia da üzerinde bir dokunmatik ekran yer alacak olması.

17-05/15/amazon-echo-speaker-sdn-shiftdelete.jpg

Eğer iddialar doğruysa Apple, Echo'ya rakip olacak yüksek kaliteli bir hoparlör üretmiş olacak ve aynı zamanda da sesli asistan görevi görecek. Bununla birlikte de Apple Music üyeliklerinde de muhtemelen büyük artış görülecek çünkü tahminlere göre bu hoparlörlerde yalnızca Apple Music ile müzik dinlenilebilecek.

En iyisi 5 Haziran tarihini bekleyelim ve Apple'ın düzenleyeceği etkinlikle Ming-Chi Kuo'nun bir kez daha haklı çıkıp çıkmayacağını hep birlikte görelim.

:: Sizce Apple'dan akıllı hoparlör gelir mi?

SDN - ShiftDelete.Net

Oyun dünyasını yakından takip etmektedir. Ayrıca sinema ve dizi sektörüyle oldukça ilgilidir. Sony'nin tüm ürünlerine sonsuz bir sevgisi vardır. Özellikle de PlayStation 4'e.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  16.05.2017 / 06:54:14

  Siri yada benzeri bir sesli asistan olursa ve türkçe desteği olursa tadından yenmez. Hatta sırf bu asistan için ucuz yollu smart home eşyaları bile alınabilir.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  15.05.2017 / 23:47:28

  Yine apple yine kopya bir inovasyon.

  YANITLA