Okunma

Başladığınız İşi Tamamlamanız İçin 5 Yol


24 Mart 2014 Pazartesi 14:00
Başladığınız İşi Tamamlamanız İçin 5 Yol

Hedeflerinize ulaşmak için çıkmış olduğunuz yolda sadece başlangıç adımlarını atmış olmanız bile, bu hedeflere ulaşmanıza büyük katkılar sağlar. Bir çok birey, ulaşmak istediği noktaları düşünmekten ve planlamaktan öteye geçemez. Bu durum, hedeflere ulaşmak için gereken zamanı uzatır.

Herhangi bir işi başarmak için, planlama yapmak ve bilinçli adımlar atmak gerekir. SDN olarak başladığınız işleri bitirmenize yardımcı olacak, önemli ipuçlarını bir araya getirdik.

1. Kararlı ve seçici olun

Herhangi bir projeye başlarken, başladığınız şeyin gerçekten istediğiniz ve ilginizi çeken bir konu olmasına özen gösterin.

Yapmak istediğiniz şey sizi yeterince heyecanlandırmıyorsa, yarım bırakmanız oldukça kolay olacaktır. Bu da zaman ve enerji kaybına yol açacaktır.

Hedefleriniz ne kadar büyükse, bu hedefleri tamamlama ihtimaliniz de o kadar büyüktür. Ne yapmak istediğiniz konusunda kararsızsanız, önce küçük adımlarla başlayarak sonuçları öngörmek ve sonrasında karar vermek daha sağlıklı olacaktır.

2. Kaynaklarınızı belirleyin

Planınızı gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan kaynakları belirlemek, projenizle ilgili genel bir bakış açısı oluşturmanıza yardımcı olur.

Kaynaklarınızı belirlemek için, detaylı araştırmalar ve maliyet hesaplamaları yapabileceğiniz gibi; ayrıntılara girmeden sadece büyük resmi görmeyi de deneyebilirsiniz. Önemli olan bu hesaplamanın yapacaklarınız konusunda size yol göstermesi.

3. Mükemmeliyetçi olmayın

Hedeflerinize ulaşabilmek için her şeyi en doğru şekilde yapmak istiyor olabilirsiniz. Ancak, mükemmellik arayışınız adım atmanıza engel oluyorsa, zaman kaybetmemek için bu isteğinizden vazgeçmeniz yerinde olacaktır.

Başlangıç için, yapmanız gerekenleri küçük parçalara bölmeyi deneyebilirsiniz. Böylece daha küçük çaplı ve ulaşılması daha kolay hedefleriniz olacaktır.

4. Planlarınıza sadık kalın

Hedefinize ulaşmak için adım atmaya başladığınız andan itibaren, planınıza sadık kalın.

Planlarınızı başarıyla uygulayabilmek için, sosyal hayatınız konusunda ya da özel hayatınızla ilgili başka konularda fedakarlıkta bulunmanız gerekebilir. Bu noktada hedefinize ulaşmanın sizin için ne kadar önemli olduğunu düşünün. Eğlenmek, sizin için anlık bir mutluluk kaynağı olsa da, hedeflerinize ulaşmanın yaşam boyu tatmin sağlayacağını aklınızdan çıkarmayın.

5. Başarılarınızı kutlayın

Zaman zaman iş yükünüz nedeniyle stresli zamanlar yaşayabilir ve umutsuzluğa kapılabilirsiniz. Bu noktada biraz ara vererek, o zamana kadar başardığınız şeyleri kutlamak, enerjinizin ve motivasyonunuzun yeniden yükselmesine yardımcı olacaktır.

Kaynak: Uplifiers

:: Başladığınız işl bitirebiliyor musunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Başladığınız İşi Tamamlamanız İçin 5 Yol”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bu haberin teknoloji ile ne alakasi var? 😀

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Mükemmeliyetçi olmayın başlığı yanlış anlaşılmasın altında yazanları da okuyun 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  mukemmeliyetci olmak gerek

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Mükemmelliyetçi olmazsak dünyayı değiştirecek şeyler çıkmaz ortaya

 5. neskalii dedi ki:

  Yararlı tavsiyeler teşşekürler…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  5 numara an itibari ile hayatımı değiştirebilr !

" Başladığınız İşi Tamamlamanız İçin 5 Yol konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Başladığınız İşi Tamamlamanız İçin 5 Yol ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Başladığınız İşi Tamamlamanız İçin 5 Yol ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "