ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Paul Walker'ın yeni filminden, Kaptan Amerika'ya sekiz yeni film bu hafta beyaz perdeye konuk oluyor. Hepsinin fragmanı bu yazıda.

11.04.2014 / 12:00

The Grand Budapest Hotel – Büyük Budapeşte Oteli

Yönetmen: Wes Anderson
Senaryo: Stefan Zweig, Wes Anderson, Hugo Guinness
Oyuncular: Ralph Fiennes, F. Murray Abraham, Mathieu Amalric
Tür: Komedi, Dram

20. yüzyılın başlarında iki savaş arasındaki dönemde geçen hikayede, Avrupa'nın hayali Zubrowka şehrinde bulunan Büyük Budapeşte Oteli'nin ihtişamlı dönemine tanık oluyoruz.

Gustave H, otelin işleyişini büyük bir profesyonellikle idare eden, müşterilerini dahi en ince ayrıntılarına kadar tanıyan bir konsiyerj görevlisidir. Bir gün otele bellboy ve komi görevlisi olarak Zero Mustafa adında genç bir adam gelir ve kısa zamanda aralarında yakın bir arkadaşlık başlar. İkili birbirlerinin sırdaşı olurken yaşadıkları şehir de büyük bir savaşa doğru sürüklenmektedir. Bu esnada Gustave'ın yaşlı sevgilisi Madame D. esrarengiz bir şekilde hayata veda eder, ikili Madame D.'ye veda etmek için yola çıkar.

Bir asilzade olan Madame D.'nin şatosuna vardıklarında miras bölüşümünün yapıldığı toplantıya denk gelirler. Madame D. Gustave'a miras olarak paha biçilmez bir Rönesans tablosu bırakmıştır ve bunun açıklanmasıyla aile içerisinde büyük bir Karmaşa çıkar. Bu andan itibaren belalarla dolu bir maceraya atılan Gustave ve Zero, gerçeklerin peşinde koşarken dışarıda da bir çağ değişmektedir…

Wes Anderson'ın Moonrise Kingdom filminden sonraki yeni çalışması olan filmin bol yıldızlı kadrosunda Ralph Fiennes, Saoirse Ronan, Bill Murray, Jude Law, Edward Norton, Léa Seydoux ve Owen Wilson gibi isimler yer alıyor.

 

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  11.04.2014 / 21:54:07

  Vehicle 19'ı sırf Paul Walker var diye izlemiştim ama çöp ve vakit kaybı bir film. Boşuna izleyip vaktinizi boşa harcamayın...

  YANITLA
 • SDN Okuru
  11.04.2014 / 21:43:17

  Kendime İyi Bak mı Kendine İyi Bak mı?

  YANITLA
 • SDN Okuru
  11.04.2014 / 15:17:37

  sinemada izleyince keyif verir, zaten adı üstünde fantastik bir film biraz uydurma olacak :)

  YANITLA
 • SDN Okuru
  11.04.2014 / 15:07:32

  seyrettik..bilgisayarda..güzel ama konusu pek anlaşılmıyor. ........... epeyide uzun..130 dakikaya yaklaşıyor. BİRAZDA FANTASTİK..UYDURMALAR ÇOK..!!

  YANITLA
 • SDN Okuru
  11.04.2014 / 14:24:28

  Kaptan amerika güzel filme benziyor

  YANITLA