ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Canon, 650D Modelini Geri Çağırıyor

Canon, dijital SLR fotoğraf makinesi modeli 650D'nin alerji yapabileceğini açıkladı. Firma belli sayıda modelin etkilendiği bu sorun yüzünden fotoğraf makinelerini geri çağırıyor.

09.07.2012 / 08:34
Canon, 650D Modelini Geri Çağırıyor

Canon'un ABD'de EOS Rebel T4i, Türkiye gibi Avrupa ülkelerinde 650D, uzakdoğu pazarında ise Kiss X6i ismiyle geçen ay başında satışa sunduğu modelinde kullanılan bazı plastik parçaların alerji yaptığı ortaya çıktı.

Fotoğraf makinesinin ön sağ ve sol yüzünde bulunan ve elle tutulduğunda cihazın kaymamasını sağlayan kauçuk parçalarda kullanılan bir maddedin oluşturduğu alerji yüzünden belli sayıda ürün geri çağırılıyor.

31 Mayıs -15 Haziran 2012 tarihleri arasında satılan bazı EOS Rebel T4i'lerde görülen hata nedeniyle bu ürünleri satın alanların firmaya başvurması gerektiği açıklandı. Canon, resmi sitesinde duyurduğu seri numarası kontrol sistemi ile kullanıcılar satın aldıkları ürünün böyle bir sorunu olup olmadığını kontrol edebiliyor. Adı geçen sayfaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Henüz ülkemizde resmi olarak satışa çıkmayan fotoğraf makinesini yurtdışından aldıysanız Canon'un resmi açıklamasını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

:: Hangi tür fotoğraf makinesi kullanıyorsunuz?

Yazan: Özgür Çetin
SDN - ShiftDelete.Net 

 

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
  • SDN Okuru
    10.07.2012 / 00:46:50

    Türkiye'de ne zaman satışa çıkacak ki? :

    YANITLA