Okunma

Çin’deki Müthiş Korsan Windows Pazarı


24 Ocak 2011 Pazartesi 09:00
Çin’deki Müthiş Korsan Windows Pazarı

Microsoft CEO‘su Steve Ballmer geçtiğimiz günlerde, Amerikan Başkanı Barrack Obama ve Çin Başkanı Hu Jintao ile biraya geldi.(Korsan Yazılımlardaki Gizli Tehlikelerin Farkında mısınız ? )

Bu önemli toplantıda Ballmer liderlerle yazılıma yapılması gereken yatırımlar, devletlerin üzerine düşen yasal düzenlemeler konusunda bilgi verdi.

Ancak Ballmer’ın esas gündemi yazılım ve Windows korsancılığnın ulaştığı son nokta konusundaki çarpıcı raporlardı. Microsoft yöneticisi, içeriği çoğunlukla kapalı olan bu topalntıda liderlere Çin‘deki inanılmaz korsan pazarı hakkında ufak bir konuşma yaptı.

Ballmer Liderlere Neler Anlattı?


Çin’de korsan Windows’lar bu tarz paketlerin içerisinde satılıyor

Ballmer, Windows üzerinden verdiği örnek ile tüm dünyada en çok korsan kopyanın Çin‘de satıldığını iddia etti. Microsoft’un pazar araştırmalarına göre Çin’de satılan her 10 Windows’tan sadece bir tanesi yasal kopya.

Ülkede korsan Windows’un yüzde 90 civarında olduğunu belirtten Ballmer, aynı zamanda Çin‘de yüzde 80 oranıyla Windows XP ve Internet Explorer 6 kullanıldığını bunun da ülkedeki trojan ve spyware miktarını ciddi oranda artırdığının altını çizdi.

Bu toplantı sonrasında açıklama yapan Beyaz Saray sözcüsü, Çin Başbakanı‘nın bu konuda bilgilendiğini ve korsanla savaşa sıcak baktığının altını çizdi. Ballmer’ın önümüzdeki günlerde Çin’deki korsana karşı savaş açması ve ülke politikacılarına konferans vermesi bekleniyor.

:: Sizce Çin gerçekten korsana savaş açabilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Çin’deki Müthiş Korsan Windows Pazarı”

 1. NecronomicoN dedi ki:

  zaten korsan kullanıyolar, geçseler ya win7 ye vistaya falan hala xp çekilir mi yaa

 2. sdbz dedi ki:

  Aklımıza ilk gelenler;
  Red Kit= Kovboy
  Merkür= Gezegen
  Vadi= yeşillik
  Çin= Ucuz taklit mallar
  Var mı aksini iddia eden?

 3. orcnd dedi ki:

  çin sanki herşeye hakim bir korsan kaldı. amerikalılarda da durum böyle. onlar da torrent’i engellesinler o zaman. microsoftu rahatsız eden şey halkın korsan kullanması değil kurumların korsan kullanması.

 4. SkuLLeRa dedi ki:

  zamana gereksinim var diye düşünüyorum.. şu anda dünyanın durumunu görünce bunun olması pek imkanlı gibi durmuyo..

 5. rohirrim dedi ki:

  Þu an için engellemesi imkansız. Belki 10 yıl sonra yavas yavas…

" Çin’deki Müthiş Korsan Windows Pazarı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çin’deki Müthiş Korsan Windows Pazarı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çin’deki Müthiş Korsan Windows Pazarı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "