ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Çizgi roman severler için yeni durak: Okubi!

Çizgi roman severler için mobil dünyanın kapıları ardına kadar açılıyor. Okubi sayesinde orijinal çizgi romanları kolayca mobil cihazlarından okuyabilirsiniz.

20.04.2017 / 10:15
Çizgi roman severler için yeni durak: Okubi!

50 sene önce arka cebimize sıkıştırdığınız çizgi romanlar akıllı telefonlarla tekrar cebe giriyor. Okubi, Türkiye’de ilk kez çizgi romanların elektronik ortamda fasiküller halinde yer almasını sağlayacak bir platform sunuyor.

Okubi çizgi romanları Türkiye’de ilk defa dijital ortamda kendi özelliklerini koruyarak yayınlıyor. Çizgi romanlar bu platform ile akıllı cep telefonu, tablet ve bilgisayar üzerinden Türkçe olarak takip edilebilecek. Nisan başında tamamlanan proje bir senelik bir çalışmanın ürünü. 12 Nisan 2017’de yayın hayatına resmen başlayan Okubi’nin yayın hedefleri arasında yıl sonuna kadar her güne bir fasikül yayınlamak yer alıyor.

Mobil uygulama ile Okubi içeriklerine ulaşılabiliyor

App Store ve Google Play’den ücretsiz indirilebilen Okubi Mobil Uygulaması’nda Cep Modu ile mobil cihazlar ve küçük ekranlarda panel panel okuma, tüm yayınları telefona ve tablete indirip çevrimdışı okuyabilme, Kitaplığınıza eklediğiniz bölümlere diğer mobil cihazlar ya da bilgisayardan ulaşabilme özellikleri sunuluyor.

17-04/20/okubi-sdn.png

Okubi kurucuları Özgür Nair ve Yasin Aydın farklı çizgi romanların da çok yakın zamanda Okubi arşivine ekleneceğini müjdeleyerek Okubi fikrinin doğuşunu şöyle dile getiriyor:

“Türkiye’de elektronik ortamda yer alan online kitaplara rağmen çizgi roman örneklerinin olmaması bizi Türkiye’ye ait bir çizgi roman platformu yaratmaya yöneltti. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek Okubi yayın haklarını aldığımız orijinal çizgi romanların Türkçe olarak okunabileceği bir platform”.

:: Okubi çizgi romanlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Yayın hayatına başladığı 2003 yılından bu yana çok satanlar listesinin zirvesindeki yerini koruyan The WalkingDead’in ilk iki fasikülünü yayınlayacak olan Okubi, yeni yayın dönemi şerefine serinin ilk sayısını yüzde 50 indirimli olarak satışa sunuyor.

:: Ne sıklıkla çizgi roman okursunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  21.04.2017 / 17:06:35

  Arkadaşları tebrik ediyorum, çok güzel bir çalışma yapmışlar. Benzer bir çalışmayı SARAN Holding de yapmıştı. Ayrıca bizde vakti zamanında çizgiromanoku olarak yapmaya çalışmıştık. Fakat bizi başarılı olamadık, Türkiye de çizgiroman pazarı çok küçük ve kullanıcılar dijitale para ödeme konusunda cimri :(

  YANITLA
 • SDN Okuru
  20.04.2017 / 23:41:46

  Atma emin atma

  YANITLA
 • SDN Okuru
  20.04.2017 / 16:38:19

  okubi bir harika. okubi. gerçekten çok kulanışlı okubi. ben sizlerden biri olarak gönül rahatlığı ile tavsiye ederim. okubi

  YANITLA
 • SDN Okuru
  20.04.2017 / 15:13:42 0 / 10

  Çizgiroman mı kaldı. 20 sene öncenin eğlenceleri

  YANITLA
  • SDN Okuru
   21.04.2017 / 07:21

   youtube'a çizgi roman inceleme yaz bak, bir sürü tanıtım, inceleme vb var, 20 yıl önceki siyah beyaz çizimler geride kaldı, inanılmaz sanat eseri gibi çizimler, renkler ve hatta bir çok DC ve Marvel filmlerinin ana konuları ve hatta bilinmeyen yönleri o çizgi romanlarda, keza konu bakımından da çok sağlam eserler var. DC ve Marvel dışında da yeni çıkmış şeyler var mesela SAGA serisi veya Kara Bilim serisi, başlangıç olarak tavsiye edebilirim.

  • SDN Okuru
   21.04.2017 / 17:02

   Dediğiniz gibi Türkiye de kalmadı ama dünyada öyle değil.Ben bu sektörde olduğum için biliyorum.Amerika,Japonya gibi gelişmiş ülkeler de durum tam tersi. Çizgiroman sanatçıları için imza günleri düzenlenir ve çok önemsenirler.Ama ülkemiz için dediğiniz doğru katılıyorum..

 • SDN Okuru
  20.04.2017 / 10:51:15 10 / 10

  Old Man Logan gelse on numara olur

  YANITLA