Canlı Yayın
sdn-cevapliyor 104
Sorularınızı canlı yayında cevaplıyoruz. Her hafta Salı akşamı, saat 18.00'de ShiftDelete.Net ekibi olarak sorularınızı canlı yayında cevaplıyoruz. Canlı yayında görüşmek üzere
ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Dünyanın en güçlü şanzımanı!

Rolls-Royce, yüksek güçlü motorlar için dünyanın en güçlü şanzımanını geliştirdi. Ultra güçlü şanzıman ile havacılık sektöründe daha güçlü motorlar üretilebilecek.

07.09.2017 / 12:00
Dünyanın en güçlü şanzımanı!

Havacılık, güç sistemleri ve savunma sektöründe faaliyet gösteren Rolls-Royce, Power Gearbox ile dünyanın en güçlü havacılık şanzımanı çalışmasına imza atıyor. Dünya rekorunu kırması planlanan havacılık şanzımanı, şu ana kadar yapılan testlerde başarılı oldu.

UltraFan motor için geliştirildi

Yüksek güçlü motorlar için geliştirilen havacılık şanzımanı, tam gazla çalışan yaklaşık 400 adet aile otomobilinin gücünü kontrol edebiliyor. Şanzıman, Rolls-Royce'un yeni nesil UltraFan motorunun anahtar parçasını oluşturacak ve tüm itme kuvvetleri boyunca etkin bir şekilde çalışmasına izin verecek.

Şirket, 70.000 hp (52.199 kW) güçte başarılı ile gerçekleştirilen testler sonunda 100.000 hp (74.570 kW) güçte şanzımanı denemeyi amaçlıyor. UltraFan motorunda kullanılacak olan bu şanzıman, türbin ve fanlar arasında daha yüksek verimlilik sunarak, motorun uçuş boyunca ideal hızda kalmasını sağlayacak. Ayrıca bu çalışma, daha güçlü motorların üretilmesinin önündeki bir engeli de kaldırmış oluyor.

17-09/07/uzay-vites-kutusu-shiftdelete.jpg

UltraFan motorun 2025’te piyasaya sürülmesi hedefleniyor. Motorun, mevcut nesil Rolls-Royce Trent motorlarından yüzde 25 daha verimli olması bekleniyor. Geliştirilen güçlü havacılık şanzımanı, bu motorun piyasa sürülmesini daha da kolaylaştıracak.

:: Dünyanın en güçlü şanzımanı hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Yorum Yaz
  • SDN Okuru
    08.09.2017 / 12:34:58 0 / 10

    Bırakın bu işleri kardeşim, nelerle uğraşıyorsunuz. Organik hoşaf projesi gibi projeler yapın da görelim.

    YANITLA