ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

DxOMark, testlerine Drone'ları dahil edecek!

Akıllı telefon kameralarını detaylı olarak test eden saygın bir mecralardan birisi olan DxOMark, son dönemin popüler cihazlarından olan Drone'ları konuk etmeye başlayacak.

16.03.2017 / 06:30
DxOMark, testlerine Drone'ları dahil edecek!

Kullanıcıların şüphesiz akıllı telefon satın alırken dikkat ettiği noktalardan birisi de, kamera performansı. 

Satın alma sırasında mağazada cihazın kamerasına göz atmak maalesef doğru sonucu göstermediği için, yapılan incelemelere ve testlere göz atmak gerekiyor.

Son dönemde adından oldukça fazla söz edilmeye başlanan DxOMark'ta, Teknoloji dünyasında detaylı ve tarafsız bir şekilde gerçekleştiği makine, sensör ve lens testleri ile tanınan bir kurum haline geldi.

DxOMark, Drone kameralarını test etmeye başladı!

Akıllı telefonların kameralarını oldukça detaylı bir şekilde inceleyen ve başarısını raporlar ile açıklayan DxOMark, son yılların popüler cihazlarından olan Drone'ları test etmeye başladığını açıkladı.

17-03/16/dji_phantom_3_pro_6.jpg

Drone'ların beraberinde gelen kameraları inceleyen DxOMark, bu sayede kullanıcıların havadan görüntüleme için en kaliteli görüntüyü sunan drone'u belirleyebilmesini kolaylaştıracak.

Ayrıca DxOMark'ın drone kameraları arasında renk derinliği, dinamik aralığı ve düşük ışık kapasitesi gibi değerleri ölçerek yaptığı ilk detaylı testi yayınladığını belirtelim.

Test sonuçlarına göre DJI'ın ZENMUSE X5S kamerası şu anda drone'lar arasında en iyi görüntüleme imkanını sunuyor.

:: DxOMark'ın drone kameralarını test edecek olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Mobil cihazlara ve donanıma oldukça fazla ilgi duyan Mehmet Ali, aynı zamanda sıkı bir Battlefield 4 oyuncusu ve sporcu.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz