ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Emlak sektörüne e-ticaret dokunuşu: Evtiko

2016'nın Eylül ayında kurulan Evtiko, emlak sektöründe yeni bir bakış açısı olmayı planlıyor. Gayrimenkul satışlarında yeni bir yüz olan Evtiko, alım-satım çözümleri sunuyor.

17.02.2017 / 10:49
Emlak sektörüne e-ticaret dokunuşu: Evtiko

Geçtiğimiz Eylül ayında Sina Afra önderliğinde Can Günay ve Aziz İhsanoğlu tarafından, yerli ve yabancı yatırımcıların da katkılarının alınmasıyla kurulan Evtiko, Türkiye gayrimenkul sektörüne Teknoloji altyapısını kullanarak yenilikçi bir bakış açısı getirmeyi amaçlıyor.

Evtiko gayrimenkul sektörüne değer katmayı hedefliyor

TechInside'ın haberine göre, şu anda 50 milyon TL’lik bir değerlemeye sahip olan şirket, Rocket Internet ve kurucusu Oliver Samwer, Avi Alkaş, Esin Güral’ın da içinde olduğu bir yatırımcı grubu tarafından yatırım aldı.

Gayrimenkul sektörüne kendi bakış açısını getirerek, gayrimenkul alım–satım çözümleri üretmeyi amaçlayan Evtiko, gayrimenkul satışlarına aracılık eden bir platform olarak pazardaki yerini aldı.

17-02/17/apartment-sdn.jpg

Mülk sahiplerinin evlerini birkaç adımda, 72 saatten başlayan çok kısa bir süre içerisinde, kolayca satabilmesine olanak tanıyan Evtiko’nun sistemi şöyle işliyor:

Satmak istenilen evle ilgili bilgiler internet sitesindeki form doldurularak veya çağrı merkezi üzerinden Evtiko’ya iletiliyor. Bu bilgiler, kullanılan güncel veri algoritmaları ve SPK lisanslı gayrimenkul uzmanlarının yerinde incelemesi sonucu 48 saat içinde bir teklif veriliyor. Satıcı kabul ederse, en erken 3 gün içinde olmak şartıyla, evin boşaltıldığı gün ödemesinin tamamını alıyor.

:: Evtiko girişimi hakkıda ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
  • SDN Okuru
    17.02.2017 / 16:58:28

    Fiyatlar duser boylece. Cok iyi olur.

    YANITLA