En İyi 10 Player Programı


En İyi 10 Player Programı

Bundan sadece 10 yıl önce bilgisayardan film izlemek zahmetli ve tercih edilmeyen bir işti. Küçük bilgisayar ekranları ve zamanın filmlerinin kötü kalitesi nedeniyle, insanlar bilgisayardan film izlemek istemiyordu.

Ancak zamanla gelişen DivX teknolojisi ve ekranların giderek kaliteli hale gelmesi bu ön yargının yıkılmasını sağladı.

Şu anda dijital medya olarak edinebileceğiniz filmler, HD kalitesine bile ulaştı. Durum böyle olunca yeni bir sistem kurulduğu zaman ilk tercih edilen programlardan biri de medya player‘lar oluyor. Sizin için piyasadaki en iyi 10 medya oynatıcı programı bir biriyle yarıştırdık.

İşte artıısı ve eksileriyle media player programlar.

Numara 10

Total Video Player, başka bir codec gerektirmeden istediğiniz videoyu açmanızı sağlıyor. Yaklaşık 4MB yer kaplayan yazılım, başlıca önemli video formatlarının hemen hepsini destekliyor.


Total Video Player

Müzik çalmak içinde kullanılan program aslında herkesin aradığı özelliklere sahip. Tabii ki, eğer güçlü bir sisteminiz varsa, çünkü eski model PC’lerde programın performansı düştüğünü gözlemledik.

Numara 9

Son dönemin popüler video oynatıcılarından biri de All Player diyebiliriz. Gerek ismi gerek ise teknolojisi sayesinde birçok forumda bu programı tavsiye olarak alabilirsiniz.

Medya oynatıcı donanımda üreten bir firmanın ürünü olan All Player şu sıralar 4.3 versiyonuyla piyasada rakipleriyle yarışıyor.


All Player

Yazılımın en büyük artıları cep telefonu, PSP gibi birçok farklı platformda çalışması. 10 MB yer kaplayan yazılım hala gelişme aşamasında olduğu için bazı performans sorunlarına sahip. Önümüzdeki yıllarda daha iddialı bir program olacağı ise kesin.

Numara 8

Winamp adı çoğunlukla MP3‘le bir anılır. Herkesin mutlaka bir dönem kullandığı bu program gelişen rakipleriyle yarışmak için video oynatma özelliğine de sahip oldu.


Winamp

İlk başlarda hiçbir işe yaramayan bu özelliği zaman içerisinde gelişti. Performans konusunda sorun olmayan Winamp bilgisayarında tek program kullanmak isteyenler için ideal. Ancak, yazılımın codec sorunları onu iyi izleyicilerden uzak tutuyor.

Numara 7

Her Windows kullanıcısının mutlaka bir süre vakit geçirdiği Windows Media Player kendi önünü kesen bir program. Ücretsiz olan bu yazılıma sadece Windows yükleyerek sahip olabiliyorsunuz. WMP 11 sürümü ise oldukça iddialı özelliklere sahipti.


Windows Media Player

Ancak tatmin edici performansı ve codec‘lerle uyumlu çalışmasına rağmen Microsoft‘un bu ücretsiz yazılımı satış stratejisinin bir parçası haline getirmesi Windows Media Player’ın önünü kesti. Her isteyen 11 sürümünü kullanamadığı için kullanıcılar bir süre sonra alternatif yazılımlara yöneliyor.

Numara 6

Zoom Player Professional DivX forumlarının bir diğer gözdesi de bu program. DVD ve BluRay dahil birçok video formatını bu programla açmanız mümkün. Üstelik Zoom Player, resim dosyalarını bile açıyor. Codec ihtiyacı olmayan programda fazla detaylı ayarlar da yok. Ancak Zoom‘un önünü bu artılar tıkıyor.


Zoom Player

Çünkü programın bu kadar fazla içeriği desteklemesi ve görselliğe önem veren menü sistemi her bilgisayarda eşit performans verememesine neden oluyor. Bu yazılım performans sorununu çözerse ilk üçteki yerini alacak.

Numara 5

Birçok kullanıcının Windows Media Player’a olan isim ve görüntü benzerliği sayesinde tanıştığı Media Player Classic bir dönemin en popüler video oynatıcısıydı. Ortaya yeni yeni çıkan codec’lerle müthiş bir uyumu olan bu program DivX altyazılarına verdiği destek sayesinde kullanıcıların favorisi oldu.


Media Player Classic

Ancak yazılımın her yenilikle birlikte performansı da düşmeye başlayınca insanlar yeni programların arayışına da geçti. Şu anda Media Player Classic Home Cinema adını taşıyan bu yazılım Türkçe dil desteği ve ortalama performansıyla birlikte video oynatıcısından fazla özellik beklemeyenler için ideal.

Numara 4

BS Player piyasaya sürüldüğü ilk dönemlerde herkes tarafından tercih edilen başarılı bir programdı. Düşük sistemlerde bile performans göstermesi, altyazı ve farklı dillere verdiği destek bu yazılımın DivX severler tarafından tercih edilmesini sağladı.


BS Player

DVD filmleri göstermesi, görüntü kalitesini değiştiren ayarlar ayrı codec yüklemeye gerek kalmaması BS Player’ı önemli bir yere getirmişti.

Ancak program geliştikçe performans sorunları da yaşatmaya başladı. Ayarlarının profesyonel kullanıcılar için yeterli gelmemesi ve programın rakiplerinin bu açıkları kapatan hamleleri nedeniyle BS Player eski popülerliğini kaybetti. 2.52 sürümü orta seviye bilgisayarlar için ideal bir performans sunuyor.

3.Sıra

Bazı programlar vardır ki, sadece belirli tecrübenin üzerindeki kullanıcılar tarafından tercih edilir. GOM Player‘da bu durumun en büyük örneklerinden biri.

Yazılım dost tavsiyeleri sayesinde yaygınlaştı. Codec ihtiyacı bulunmayan program, altyazı desteği tüm favori video oynatma dosyalarını desteklemesi sayesinde de kullanıcılar tarafından sevildi.


GOM Player

Ancak GOM Player sürekli çizgisini koruyan ve bu konuda ilerlemeyi tercih eden bir program olduğu için sürümünün özelliklerine göre 2,3 ve 4. sıralar arasında gidip gelecek. Orta seviye bilgisayarlara uygun olsa da eski model PC’lerde de çalışan GOM ayar yapmayı sevmeyen kullanıcılar için faydalı bir yazılım.

2. Sırada

Son yıllarda başta MKV olmak üzere yüksek görüntü kalitesi sunan görüntü formatları internet üzerinde yaygınlaşmaya başladı. İşte bu döneme diğer tüm video oynatıcılar hazırlıksız yakalandılar. Klasik oynatıcılar standart formatları daha kaliteli göstermek için yarışırken KM Player, büyük dosyaları sorunsuz çalıştırmak için tasarlandı.


KM Player

Bu programla 10 GB‘lık filmleri bile rahatça oynatabiliyorsunuz. Programda o kadar çok performans ayarı var ki, tüm bunları çözmeniz saatler alabilir. Filmden altyazıyla birlikte bölüm kesme, çoklu dil desteği ve özel filtreler sayesinde KM Player sinema sevenlerin aradığı özellikleri sunuyor. Ancak programın orta ve üstü seviyedeki bilgisayarlara yönelik olması KM Player‘ın en büyük eksisi.

Listenin birincisi

Listemizin birincisi aslında birçok kullanıcıyı şaşırtacak bir yazılım. VLC Player hiç beklenmedik şekilde birinci. Bu programın bu unvanı ne kadar çok hak ettiğini ofisimizde yaptığımız testte de gördük.


VLC Player

Farklı formatları diğer video oynatıcılarda denerken VLC‘nin düşük sistemler de bile iyi performans gösterip her türlü videoyu çalıştırdığına şahit olduk.

Sistemi yormayan bu program basitlik iyidir felsefesinin ürünü. Herkesin anlayacağı bir yapıya sahip olan VLC son zamanların en iyi video oynatıcısı.

:: Sizin favori medya oynatıcınız hangisi? 

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK}

 

  “En İyi 10 Player Programı” üzerine 41 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   TEŞEKKÜR EDERİM

  2. SDN Okuru dedi ki:

   km player altyazı seçenekleri ile gom playerdan bir adım önde…

  3. SDN Okuru dedi ki:

   en iyi free virüs programı hangisi ???

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Sizinde bu listeniz hiç değişmedi gitti.Listede Splash Pro ex, Express Player gibi süper oynatıcılarda olsaydı keşke.Listedeki tüm playerleri tek tek denemişim.Vlc dışında hiç biri beş para etmez.Sıralama bana göre

   1-Splash Pro EX
   2-Vlc player
   3-Express Player
   4-V9 Player

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Splash Pro EX vlc’den aha iyi

  6. SDN Okuru dedi ki:

   bs playerv pro en iyisi

  7. SDN Okuru dedi ki:

   en iyi virüs programı esed ned antivuris
   dür

  8. SDN Okuru dedi ki:

   bs player hepsinden iyi ama zaman zaman program takılıyor o da olmasa müthiş bir program. profesyonel kullanıcılar için kısayol kullanımları falan çok faydalı. vlc beş para etmez. en iyi anti virüs programı da kaspersky.

  9. SDN Okuru dedi ki:

   TURKCELL 34 EDGE HERKEZİN HAKKIDIR TURKCELL 34 EDGE CIKSIN KALİTENİN TEK ADRESİ TURKCELL 34 EDGE OLSUN TURKCELL İSTANBULL EDGE

  10. SDN Okuru dedi ki:

   en iyi virüs programı diye bişey yoktur arkadaşım ben 15 yıldır bunu öğrendim…

  11. SDN Okuru dedi ki:

   BS.player en iyisi

  12. SDN Okuru dedi ki:

   b.s player çöp b.s ile vlc arasında kaldım b.s yi indirdim durduk yere hata vermeye fln başladı .

  13. SDN Okuru dedi ki:

   gom player is the best

  14. SDN Okuru dedi ki:

   En iyisi Splash pro bunlara fark atar

  15. SDN Okuru dedi ki:

   basit kullanım arayüzü her dilde yazılmış olması ve en önemlisi de her uzantıdaki video dosyalarını oynatması VLC playeri diğerlerinden üstün kılıyor.

  16. SDN Okuru dedi ki:

   Splash pro en iyi. Kmplayerde renkler karisiyor.

  17. SDN Okuru dedi ki:

   vlc media player kullanıyorum videoların kalitesi düşük

  18. SDN Okuru dedi ki:

   Splash pro indirdim kullanıyorum… tek kelime mükemmel…

  19. SDN Okuru dedi ki:

   vlc videoyu donduruyo

  20. SDN Okuru dedi ki:

   Splash varken yazdıklarınız çoooook komik. Splash Pro Ex deneyin sonra konuşun.

  21. SDN Okuru dedi ki:

   VLC video donmaz Bilgisayarın çöp ise donar ben 4K film izliyorum sıfır donma kalite akıyor resmen
   8 GB RAM
   i7 4790 Ghz İşlemci
   GTX960 4 GB
   Bu özelliklerle 4K video izliyorum monitörüm de 4K alsında 4K LG Led TV var ona bağlayıp izliyorum

  22. SDN Okuru dedi ki:

   Bana göre Gom player içlerinde arayüz ve kullanım kolaylığı bakımından bir adım önde. Ancak her video formatını açmıyor. Örneğin Bluray film izlerken ses veya görüntü sorunu yaşamanız muhtemel. VLC ise neredeyse tüm formatları açıyor ancak onun da kullanımı daha kötü. KM'de ise program bazen kendinden geçebiliyor. Varsayılan olarak gom player, diğer durumlarda ise km player'ı yedekte tutmanızı öneririm.

  23. SDN Okuru dedi ki:

   gom playere güvenmeyin içinde virüs barındırıyo kesinlikle tavsiye etmiyorum

  24. SDN Okuru dedi ki:

   splash pro dan iyisi mezarda

  25. SDN Okuru dedi ki:

   Teşekkürler

  26. SDN Okuru dedi ki:

   1-Splash Pro Ex (paralı)
   2-Daum PotPlayer (ücretsiz)
   3-Gerisi hikaye…

  27. SDN Okuru dedi ki:

   1-splashpro 2-powerdvd16 3-windvdpro 4- splayer 5-smplayer
   ilk 2 sinde işlemci ve ekran kartınızı codec ve gücünü sonuna kadar kullanır + motion2 özelliği vardır . 3ve 4te ekran kartının gücünü extra kullanır. 5 bu özellikler olmadan renk ve derinliği veren en iyi programdır .

  28. SDN Okuru dedi ki:

   benbu programı indirdiğimde yemen vidyo oynatmak istiyorumprogramı indirince vidyo oynatacakmı

  Yorum yazın