ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

En İyi 10 Ücretsiz Müzik Sitesi

İnternetin gelişmesini sağlayan en büyük atılımlardan birisi de içerik üreticilerin müzikleri internette yüklemesinin büyük bir payı var. Sizin için bu konudaki en iyi siteleri bir araya getirdik.

11.05.2010 / 17:30 En İyi 10 Ücretsiz Müzik Sitesi

İnternetin sunduğu en büyük özgürlüklerden biri ise dünya çapına yayılmış her türlü müziği dinleyebiliyoruz. Yüzyıl öncesinin şarkılarıyla günümüzün en popüler parçalarına ulaşmak internet sayesinde aynı düzeyde kolay. İşte bu kolaylık internet ağının dünya çapında hızlıca yayılmasına da neden olmuştu.

90'lı yıllarda insanlar diledikleri parçaları MP3 olarak indirmek için interneti denemeye başladı. Zamanla ortaya çıkan telif yasaları yüzünden sorun haline gelen bu durum için web'in kendi çözümü de bulunuyor.

Ücretsiz müzik siteleri sayesinde rahatça isrediğiniz parçayı telif sorunu olmadan dinleyebiliyorsunuz. İşte en iyi 10 müzik sitesi...

Numara 10

Deezer.com genellikle Metal ve amatör grup konusunda müziklere ulaşabileceğiniz bir site. Oldukça hızlı olan sayfada aradığınız gruptan ya da parçadan bir playlist oluşturabiliyorsunuz.


www.deezer.com

İngilizce, Fransızca, İspanyolca dil desteği olan siteden radyo dinleme imkanınız da bulunuyor.

Numara 9

Bağımsız müzik ve amatör grupları seviyorsanız bu site tam size göre. Genelde rock üzerine parçalar yayınlayan sitede fazla maddi kaygısı olmayan grupların şarkılarını bulabiliyorsunuz.


garageband.com

Numara 8

Lastfm.com geçtiğimiz yıla kadar Facebook'la yarışan bir sosyal ağ müzik sitesiydi. Radyo yayını üzerine kurulu olan sisteminde, yeni gruplar ve müzikler bulma şansınız buluyor. Bu sayede amatör gruplar kendilerini tanıtırken, ünlü sanatçılar da yeni albümlerini site üzerinden tanıtıyordu.


www.lastfm.com.tr

Ancak siteye birçok ülkede yasak gelmesi ve Facebook'un yeni özellikleri Lastfm'in eski ilgisini kaybetmesine neden oldu.

Numara 7

Bu site, çeşitli video paylaşım sayfalarından istediğiniz klibi ve parçayı almanızı sağlıyor. Bunlardan Winamp benzseri bir playlist oluşturduğunuz gibi şarkıları mix'leme şansınız da var.


www.semsix.com

Numara 6

Bu sitenin tek kusuru sadece Almanca yayın yapması. Popüler albümleri bulabileceğiniz sitede üyeliğiniz karşılığında belirli parçaları indirme şansınız bile var.http://simfy.de

Simfy adlı sayfada, Amerika'nın en çok beğenilenleri listesine göre bile şarkı dinlemeniz mümkün. 2 milyonluk müzik arşivi olan sitede amatör ya da profesyonel sanatçı ve grupların albümlerine ulaşabiliyorsunuz.

Numara 5

Listemize bu sefer bir Türk sitesi konuk oldu. Fizy.com özellikle yerli içerik konusunda oldukça iddialı. Hızlı ve basit bir yapıya sahip olan sitede popüler tüm parçaları bulabiliyorsunuz. İstediğiniz parçalardan bir playlist oluşturduktan sonra onları istediğiniz zaman dinleyebiliyorsunuz.

http://fizy.com

Numara 4

Klasik müzik severler için internet oldukça iyi bir kaynak olabiliyor. Ancak bu kaynağı kullanmak her zaman mümkün değil. Genellikle klasik müzikle ilgili siteler ya hiç güncellenmiyor ya da dar bir arşive sahip oluyor.


www.classicalarchives.com

Ancak Classical Archives ücretsiz olarak da sağlam bir arşive ulaşmanızı sağlıyor. Daha fazlasını istiyorsanız ise site makul fiyatlar karşılığında sizi özel üye yapabiliyor.

Numara 3

YouTube'u listede görmek sürpriz olmamıştır. Ücretsiz içerik sunan en ünlü ve en fazla kaynaya sahip olan sayfa hala YouTube. Gücünü kullanıcılarının hazırladığı paylaşımlardan alan siteye ünlü sanatçılar bile kendi albümlerini yükleyebiliyor.


www.youtube.com

Hem reklam gücü hem de yaygınlığı sayesinde YouTube listemizin üst taraflarında olmayı hak ediyor.

Numara 2

We7.com popüler ve yeni müzikler üzerine kurulu bir site. Sayfada, yeni çıkan albümleri dinleme şansınız var. Ayrıca, site yöneticileri hergün hazırlıkladıkları playlistlerle, kullanıcılarının ilgisini üst düzeyde tutuyor.


www.we7.com

Numara 1

Grooveshark.com son zamanların en popüler sitelerinden biri. Sayfanın arşivi çoğu zaman kullanıcıları şaşırtıyor. Eğer siteye üye olursanız, sürekli dinlebileceğiniz playlistler oluşturmak mümkün. Çoğunlukla hızlı bir servise sahip olan site geniş arşivi ve basit kullanımıyla günümüzün en başarılı müzik sitesi.

Müzik dinlerken eğer tarayıcınız çökerse site sizin son dinlediğiniz parçaları aklında tutuyor. Böylece bir kaza sonucu yeni keşfettiğiniz şarkıları da kaybetmiyorsunuz.

:: Bu listede en ilginizi çeken site hangisi oldu? Bizi listemiz bu peki ya sizinki?

{AUTHOR}

  

 

En İyi 10 Ücretsiz Müzik Sitesi Cem Süer İnternetin gelişmesini sağlayan en büyük atılımlardan birisi de içerik üreticilerin müzikleri internette yüklemesinin büyük bir payı var. Sizin için bu konudaki en iyi siteleri bir araya getirdik. 10 0

Teknoloji, gadget, oyun ve kurumsal haberleri, dalından toparlayıp taze taze okuyuculara sunuyor. Ayrıca web sitesi gurmeliği yapıp ilginç adresleri bir araya getiriyor
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  13.04.2016 / 15:49:03

  Acamadimki

  YANITLA
 • SDN Okuru
  07.08.2015 / 21:11:04

  Bir çoğu kapanmış

  YANITLA
 • SDN Okuru
  31.12.2014 / 14:41:12

  ispotify.net araması basit ve reklamlardan sıkılmadan müzik dinleme ve indirme yapabileceğiniz bir plartfom. Çok kullanışlı

  YANITLA
 • SDN Okuru
  28.01.2013 / 15:40:09

  Far East Movement - Turn Up The Love Ft. Cover Drive | izlesene.com

  YANITLA
 • SDN Okuru
  03.09.2010 / 15:03:44

  muzikdinlex.com da fena değil aslında

  YANITLA
  • SDN Okuru
   28.02.2016 / 22:37

   Bencede ya