ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

En İyi Canlı Yayın Web Kameralar

Dünyanın dört bir yanını evinizden canlı olarak görebilmek canlı yayın yapan web kameralar sayesinde mümkün. New York'tan Roma'ya, Paris'ten Rio'ya kadar her yeri bu sitelerden canlı olarak görebilirsiniz.

15.06.2010 / 16:30

İş güç yüzünden yaşadığınız şehirden bir türlü ayrılamıyorsanız, internette yayın yapan canlı kameralar dünyanın en güzel yerlerini masanıza getirebiliyor. Gerçekten gidip görmek gibi olmasa da, en azından o anda dünyanın başka bir yerinde neler olduğunu görebilmek güzel birşey.

İnternetten canlı yayın yapan webcam'ler ile heryeri görebilmek mümkün

Sadece turistik yerleri değil, ilgi çeken yerleri, çevre felaketlerini, trafik durumunu da bu kameralar aracılığıyla internetten görmek mümkün. Sizler için bu kameraların en iyi ve ilginç olanlarını belirledik. Gidip görmek isteyip de göremediğiniz yerleri bu siteler sayesinde evinizden canlı görebilirsiniz.

10. Türk Telekom Arena

Galatasaray'ın yeni stadyumu olacak olan Türk Telekom Arena'nın inşaat sürecini canlı olarak izlemek isteyen taraftarlar için düzenlenmiş bu sitede 4 farklı kameradan stadı izleyebiliyorsunuz.

http://seyrantepesporkompleksi.com/canliyayin/

9. Kuzey Kutbu

Hayatınız boyunca hiçbir zaman gidememe olasılığınızın çok yüksek olduğu yerlerden biri olan Kuzey Kutbu'nda şu an neler oluyor merak ediyorsanız bu siteye girebilirsiniz. Sitede kameralardan canlı yayın yapılmıyor fakat sizin belirlediğiniz zaman aralıklarında çekilen fotoğrafları ardı ardına görebiliyorsunuz.

http://www.arctic.noaa.gov/npole/index.php?year=2010

8. Petrol sızıntısı

BP'nin Meksika körfezindeki petrol çıkarma tesisinde yaşanan sızıntı büyük bir çevre felaketine yol açtı. Bu sızıntının merkezine yerleştirilen kameralarla ne kadar petrolün okyanusa yayıldığını canlı olarak izleyebiliyorsunuz. Sitenin aktarım hızı gayet iyi.

http://www.wkrg.com/gulf_oil_spill/spill_cam/

7. Eyjafjallajokull Yanardağı

Tüm Avrupa'yı saran kül bulutlarına yol açan İzlanda'daki Eyjafjallajokull yanardağının son halini canlı olarak internet üzerinden takip edebilirsiniz. Volkan şu sıralar sessiz olsa da ara sıra yükselen dumanları rahatça görebiliyorsunuz. Görüntülerin akış hızının iyi olduğunu söyleyebiliriz.

http://eldgos.mila.is/eyjafjallajokull-fra-thorolfsfelli/

6. Paris ve Eyfel Kulesi

Avrupa'nın turistik açıdan en önemli şehirlerinden biri olan Paris'i ve onun simgesi olan Eyfel Kulesi'ni evinizden canlı olarak görmek istiyorsanız bu siteye girip anbean izleyebilirsiniz.

http://www.earthcam.com/france/paris/

5. Roma'nın her köşesi

Avrupa'nın en eski şehirlerinden Roma'yı ve tarihi eserlerini görmek için Forum Rome adlı otelin çatısına yerleştirilen bu kameranın görüntülerini tavsiye ediyoruz. Görüntü aktarım hızı yavaş olsa da şehri farklı açılardan görebilmek gerçekten güzel.

http://www.hotelforumrome.com/hotel-forum-rome-webcam.htm

4. Mekke ve Kabe

Müslümanların en kutsal yeri olan Kabe'yi canlı olarak internetten izlemek mümkün. Arapça olan sitede neyin ne olduğunu anlamak biraz zor olsa ve aktarım hızı yavaş olsa da bu kutsal mekanı canlı görmek için iyi bir fırsat.

http://live.gph.gov.sa/index.cfm

3. Rio de Janerio

Brezilya'nın doğa harikası şehri Rio de Janerio'yu geniş açıdan canlı olarak gösteren bu kameranın hem görüntü kalitesi, hem de akış hızı çok iyi. Rio'yu evinizden rahatlıkla görebilirsiniz.

http://www.earthcam.com/brazil/riodejaneiro/

2. New York, Times Meydanı ve Broadway

Dünyanın en kalabalık ve işlek şehirlerinden New York'un en işlek noktası olan Times Meydanı ve Broadway Caddesi'ni canlı yayında izlemek gerçekten ilginç. Dünyanın diğer ucunda insanların günlük koşuşturmasını izlemek garip hisler uyandırıyor. Görüntü kalitesi ve akış hızı çok iyi olan bu kamerada ayrıca sesleri de duymak mümkün.

http://www.earthcam.com/usa/newyork/timessquare/?cam=lennon_hd

1. İstanbul'un en güzel köşeleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin resmi internet sitesinde yer alan canlı yayın bölümünde 15 farklı noktadan çekilen görüntüleri canlı olarak izlemek mümkün. Bu noktaların arasında Galata Kulesi, İstiklal Caddesi, Kız Kulesi ve Sultanahmet gibi yerler bulunuyor.

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/e-belediye/Pages/turistik_kameralar.aspx#

:: Bu canlı yayınlardan en çok hangisini beğendiniz?

{AUTHOR}

En İyi Canlı Yayın Web Kameralar Shiftdelete.net Dünyanın dört bir yanını evinizden canlı olarak görebilmek canlı yayın yapan web kameralar sayesinde mümkün. New York'tan Roma'ya, Paris'ten Rio'ya kadar her yeri bu sitelerden canlı olarak görebilirsiniz. 10 0

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
  • SDN Okuru
    11.11.2014 / 15:04:48

    canlı izleye miyoru

    YANITLA