En Verimli Güncellemeler Hangi Tarayıcıda?

En Verimli Güncellemeler Hangi Tarayıcıda?

Gizli güncellemelerin, tarayıcı güvenliğini ne ölçüde etkilediğini anlatan bir araştırma, en etkin güncellemelerin hangi tarayıcıda olduğunu da ortaya çıkardı.

13/05/2009 10:51

ShiftDelete.Net takipçilerinin tahmin edeceği üzere, en sık güncelleme yapılan web tarayıcısı Google Chrome. Ancak etkin güncellemeler yapmak ile sık güncelleme yapmak aynı şey değil. Techzoom tarafından yayınlanan "Sessiz güncellemeler güvenliği neden güçlendirir?" başlıklı yazıda, Google Chrome'un neden en verimli güncellemelere imza attığı açıklanıyor.

İşin Sırrı Chrome Updater

Otomatik güncelleyicisi sayesinde, kullanıcıyla etkileşime girmeyen ve etkisiz hale getirilmesi arayüzden gerçekleştirilemeyen güncellemeler yapan Chrome, böylece en güncel kullanıcı kitlesine sahip olmayı başarıyor. Rapora göre Firefox kullanıcıları %85, Safari kullanıcıları %53 oranında en güncel sürümü üç hafta içinde edinirken, bu oran Chrome'da %97'ye çıkıyor.

Peki sizce Google'ın bu "zoraki güncelleme" yönteminin, güvenliği artırmasına karşın, kullanıcıların iradesini hiçe sayması ne derece doğru?

:: Google'ın Chrome güncelleyicisini nasıl buluyorsunuz?

Bilgi İçin : Techzoom
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - ShiftDelete.Net

13/05/2009 10:51


Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.
Bu haber 1668 kez okundu Bu habere 2 yorum yapıldı

Yazar: Erhan Kahraman

Uzun yıllar ShiftDelete.Net için yazarlık yapan Erhan, vatani görevini tamamlayıp dünya evine de girdikten sonra SDN'de yazı işlerinin başına geçti. Artık sabahları daha erken kalkıyor.

Yorum Yaz

ZİYARETÇİ

13.05.2009 11:45
Bence çok yanlış. Sonuçta herşey kullanıcının tercihinde. Yeni sürüm çıktığında haberi oluyor. Eğer yüklemiyors bu onun tercihi.

ZİYARETÇİ

13.05.2009 14:59
Tarayicilar Opera'nin yolundan ilerliyorlar:) Her tarayici guncellemesi duydugumda yeniliklere bakiyorum:) Eklentisiz "hepsi bir arada" anlayisi ile Opera'nin ozelliklerini onlarda hala goremiyorum. Kendinize bir iyilik yapin tarayicilari iyi karistirin operanin performans ve gorunum ozelliklerini digerleriyle karsilastirin, haksiz olmadigimi sizde goreceksiniz!

FORUMDAN SON BAŞLIKLAR

Yeni nesil konsollarla birlikte görsel şölene dönüşen Assassin's Creed Unity'den harika görünen ve kaçırılmaması gereken yeni bir oynanış videosu daha geldi....
Nissan’ın Concept 2020 Vision Gran Turismo adıyla tasarladığı bu otomobile binmeniz mümkün değil. Onu sürebilirsiniz ama şimdilik sadece sanal bir direksiyonun arkasında...

SDN Medya

 

Eski Büyükdere Cad. Yamaç Sk. No: 6/4 4. Levent/ İstanbul
Tel: 212-269 70 87 Fax: 212-269 16 22
info@shiftdelete.net - ik@shiftdelete.net
ShiftDelete.Net sunucuları ixirhost tarafından barındırılmaktadır