ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Engelli CS:GO oyuncusuna büyük yardım!

CS:GO topluluğundan büyük bir insanlık dersi geldi. Engelli oyuncu Loop'un yaşadıkları tüm oyun dünyasına örnek olmayı başardı. Canlı yayında bağış fırtınası!

21.04.2017 / 11:00
Engelli CS:GO oyuncusuna büyük yardım!

CS:GO büyük bir aile. Valve'ın popüler E-Spor yapımlarından biri olan Counter-Strike: Global Offensive konuşulmaya, topluluk içerisinde yaşananlarla gündeme gelmeye devam ediyor.

Engelli oyuncuya inanılmaz yardım

Engelli oyunculara topluluk her zaman saygılı ve düşünceli yaklaşmıştır. Bu durum CS:GO söz konusu olduğunda da değişmiyor. 17 yaşındaki Adam “Loop” Bahriz de bu noktada bir istisna oluşturmuyor. CS:GO yayınları yapan Loop, son derece başarılı bir oyuncu olmasına rağmen, yaşadığı genetik rahatsızlıktan dolayı sorunlar yaşıyor.

17-04/21/loop-cs-go-sdn-1492761588.png

Geçtiğimiz Pazartesi günü yabancılarla aynı oyuna giren Loop, hastalığının farkında olmayan bu kişiler tarafından acımasızca aşağılanmış. Kotaku'nun haberine göre, sesi diş eksikliğinden ötürü oldukça farklı olan Loop, aşağılanmaların ardından lobiden de atılmış.

Böylesine yetenekli bir oyuncuyu, sırf kendilerinden biraz farklı diye aşağılayıp, dışlayanlara cevap ise Loop'un izleyici kitlesi oldu. Yayın sırasında bir anda inanılmaz bağışlar alan Loop, böylece çok önemli bir şeyi de kanıtlamış oldu. 

Peki, neyi kanıtladı? Onun cevabına Loop'un harika oynanış görüntüleri ile ulaşabilirsiniz.

:: CS:GO topluluğu hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  22.04.2017 / 19:25:51 10 / 10

  Başarılı olmuş kardeşimize teşşekür ediyorum

  YANITLA
 • SDN Okuru
  22.04.2017 / 03:11:24

  Bu olay sayesinde hakettiği ünvanı aldı ve birsürü bağış gelmeye başladı bu adama ameliyat masraflarını karşılayabilmek için.O kick leyen adamları gerçek hayatta görsem farklı muamele yapabilirim de, yine de çocuk hakettiği yere geldi.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  21.04.2017 / 20:14:07

  gayet basarili kardesimiz

  YANITLA
 • SDN Okuru
  21.04.2017 / 19:45:22

  Çocuğun ağzı çok iyi lan. Keşke bende öyle olsaydım.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  21.04.2017 / 18:18:07

  Motor kazası yapıp 2 sene yatakta yattıktan sonra engellileri anladım. Önceden de yardımcı oluyordum ama gerçekten zor. İnsanın engelliler ile dalga geçmek terbiyesizlik cahillikten başka bişey değildir.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  21.04.2017 / 16:35:05 10 / 10

  Valvenin de birşeyler yapması gerekiyor. Sırf engeli var diye dalga geçemezler. Doğarken kendi seçmedi. Dalga geçenlere sınırsız ban atılmalı. Umarım o bağışlarla oyunda daha da gelişir. Engellilere destek olunmalı ne olursa olsun oyun da olsa mutlu edilmeli. Onlara engelini unutturup mutlu etmeliyiz. Dalga geçersek hayata küsebilir hatta intihar bile edebilir. Resmiyette intihar etti diye gözükür gerçekte onu öldüren dalga geçenlerdir. Bizde öyle olabilirdik. Çünkü onlar hayata 1 0 yenik başladılar. Yenebilmesi için yardımcı olmalıyız.

  YANITLA
  • SDN Okuru
   21.04.2017 / 17:55

   Dalga geçersek hayata küsebilir hatta intihar bile edebilir. Resmiyette intihar etti diye gözükür gerçekte onu öldüren dalga geçenlerdir. ALINTI işte dostum sen biliyorsun bunu.İnsanlar hayatta engellilerle ve psikolojik sorunları olanlarla dalga geçerler ,sonra dalga geçtikleri engelli ve ya psikolojisi bozulmuş olan intihar ediyor.Dalda geçenler güzel hayatına devam ederken ,dalga geçtikleriyse toprağın altında yatıyor.Katilse ortaya hiç bir zaman çıkmıyor!!!

  • SDN Okuru
   21.04.2017 / 19:07

   valve nin yapabilecek bişeyi yok kardeşim. bende engelliyim çok berbat oynuyorum bu yüzden (cs go değil) ve bu aşağılanmalara her gün bende maruz kalıyorum hatta çok daha ağırlarına ama emin ol valve lik bi iş değil anca bu insanımsıların insan olması lazım her aşalıyanı ban larsan oyuncu kalmazki, ben sadece düşüncelerimi söyledim sürç-i lisan ettiysem affola.