Canlı Yayın
sdn-cevapliyor 104
Sorularınızı canlı yayında cevaplıyoruz. Her hafta Salı akşamı, saat 18.00'de ShiftDelete.Net ekibi olarak sorularınızı canlı yayında cevaplıyoruz. Canlı yayında görüşmek üzere
ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Essential Phone tamiri mümkün değil!

iFixit bile Essential Phone modelini parçalarına ayırırken zorlandı! Görünen o ki Essential Phone bozulursa en iyisi üstüne bir bardak soğuk su içmek!

06.09.2017 / 09:30
Essential Phone tamiri mümkün değil!

Birçok ertelemenin ardından tüketiciyle buluşan Essential Phone, iFixit tarafından verilen en kötü tamir edilebilirlik puanlarından birisini elde ederek adeta zoru başardı. İşte, Android mimarlarından Andy Rubin girişimi ile ortaya çıkan akıllı telefonun tamir sorunsalı!

Essential Phone 10 üzerinden 1 aldı!

Teknolojik cihazları parçalarına ayırmasıyla gönüllerimize hem taht kuran hem de içimizi acıtan iFixit, Essential Phone için 10 üzerinden 1 puanı uygun görmüş durumda. Essential Phone rakiplerinden iPhone 7 modeline uygun şekilde 7 puan alırken, Google Pixel XL de 7 puan ve Samsung Galaxy S8 ise 4 puan elde etmişti. Kısacası, Essential Phone cihazınızı adeta pamuklara sarsanız iyi edersiniz.

17-09/05/essential-phone-akilli-telefon-mobil-tamir-sdn-02.jpg

Essential Phone’un tamir edilebilmesi önündeki engeller de ayrıca dikkat çekiyor. Pilin onarım dostu esneyen yapışkanla oturtulduğu belirtiliyor. Ne var ki pile erişilemiyor oluşu bunu pek anlamlı kılmıyor. USB-C portu ise anakarta lehimlenmiş ve kulaklık girişinin olmaması sebebiyle bu portun ekstra yıpranmaya maruz kalacağı ifade ediliyor. Neredeyse görülmez durumdaki ince tabakaların ve bol yapışkanın ise tamir girişiminin çok fazla hasara sebep olacağına dikkat çekiliyor. Hatta ve hatta iFixit denemelerinde cihazı açabilmek için dondurmak zorunda bile kalmış. 

Titanyum ve seramik malzemeden üretilen Essential Phone modelini sağlam bir kılıf olmadan kullanmak yürek istiyor denilebilir. Cihazla ilgili iFixit raporunun tamamına bu bağlantıdan erişebilirsiniz.

:: iFixit tarafından sunulan Essential Phone raporu konusunda ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  06.09.2017 / 12:05:39

  tamir eden düşünsün

  YANITLA
 • SDN Okuru
  06.09.2017 / 11:45:05

  Fiat konuaunda indirim yapmazlarsa zor satilir

  YANITLA
 • SDN Okuru
  06.09.2017 / 10:47:07

  0 olmadığı için 1 aldığını umuyorum

  YANITLA
 • SDN Okuru
  06.09.2017 / 09:52:11

  Helal aynen

  YANITLA
 • SDN Okuru
  06.09.2017 / 09:38:00

  alanlar düşünsün

  YANITLA