Okunma

Facebook, Ceplere Yayılmaya Devam Ediyor


02 Şubat 2012 Perşembe 09:11
Facebook, Ceplere Yayılmaya Devam Ediyor

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan ve artık hayatımızın değişilmez bir öğesi haline gelen Facebook, mobil cihazlarda da hızla yayılmaya devam ediyor. 2011’in en popüler teknolojik cihazları olan akıllı telefonlar ve tabletler de bu artışa büyük bir katkı sağlıyor.

Facebook, mobil kullanıcı sayısını son birkaç aydır açıklamıyordu. En son Eylül ayında açıklanan rakamlara göre Facebook’a mobil cihazlarından erişen kullanıcı sayısı 350 milyondu. Facebook’un halka arzı için açıklanan rakamlar sayesinde tekrar bilgi sahibi olabildiğimiz Facebook’un mobil kullanıcı sayısı geride bıraktığımız 4 ay içerisinde istikrarlı artışını sürdürerek 425 milyona ulaştı.

Toplamda 825 milyon Facebook üyesi olduğu düşünülürse 425 milyon Facebook mobil kullanıcı sayısı, toplam Facebook üyelerinin yarısından fazlasına tekabül ediyor.

Facebook’un mobil uygulamaları ve mobil web sitesinde reklam bulunmaması, kullanıcıların daha rahat bir sosyal medya deneyimi yaşamasını sağlıyordu. Ancak bu yıl reklamlardan daha fazla kar etmeye kararlı görünen Facebook, bu 425 milyon kullanıcıyı göze alarak mobil uygulamalarından para kazanmanın yollarını aramaya başlayabilir.

:: Cep telefonunuzdan Facebook’a giriyor musunuz?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Facebook, Ceplere Yayılmaya Devam Ediyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Benim cebime giremedi facebook çünkü cebim yok…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    ama adam akıllı bir facebook iphone uygulaması yapmayı beceremediler. durum paylaşınca iphone dan gönderildi bile yazmıyor. mobilden facebook kullanma yüzdesi iphone un elinde ama nedense apple hor görülüyor. en dandik nokia, blackberry, htc telefonlarında bile durum paylaşınca gözüküyor 🙁

" Facebook, Ceplere Yayılmaya Devam Ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook, Ceplere Yayılmaya Devam Ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook, Ceplere Yayılmaya Devam Ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "