ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Facebook grupları için yeni dönem!

Facebook, gruplar için yönetimsel araçları gelişmeye devam ediyor. Şirketin faaliyete geçirdiği yeni düzenleme ile artık uygun olmayan üyelerin gruplara dahil olması engellenecek.

14.05.2017 / 21:00
Facebook grupları için yeni dönem!

Facebook gruplarında en çok şikayet edilen şeylerden biri de grupla alakası olmayan kişilerin gruba dahil olarak gereksiz mesajlar yazmalarıdır. Facebook'un getirdiği yenilik ile artık grup yöneticileri, gruba katılmak isteyen kişileri daha iyi tanımak için cevaplamaları gereken sorular oluşturabilecekler.

Gruba katılmak isteyene açık uçlu sorular

Facebook sözcüsünün TechCrunch'a yaptığı açıklamaya göre yeni üyelik taleplerinin incelenmesi grup yöneticileri için zaman ve sorumluluk gerektiriyor. Yöneticilerin yeni üyeleri kabul etmeden önce ihtiyaç duydukları belirli ölçütleri var. Facebook'un getirdiği yenilik ile birlikte bu ölçütler açık uçlu sorulara dökülebilecek.

17-05/14/facebook-grup-ayarlari.png

Açık uçlu soruların oluşturulması, üyelerin taleplerinin daha hızlı incelenmesine ve onaylamasına olanak tanıyacak. Kendi ilgi alanına giren gruplar arayan insanlar diğer insanlar ile daha çabuk bağlantı kurabilecekler.

Grup Yöneticileri, grup ayarları menüsünde bekleyen üyeler için sorular isteyin seçeneğini kullanarak her birine en fazla 250 karakterle cevap verebilecekleri 3 soru seçeneği oluşturabilecekler. Grup liderlerinin bu soruları tanımlamaları ve cevaplara dayalı olarak kimlerin kabul edeceğine karar vermeleri, onlara daha fazla denetim hakkı tanıyor. Bu, daha üretken tartışma ortamı oluşmasını ve üyelerin bir grubun bildirimlerini kapatmasına neden olabilecek türden gereksiz mesajların daha az olmasını sağlayacak

:: Bu önlem Facebook gruplarına alakasız kişilerin dahil olmalarını engelleyebilir mi?

 

SDN - ShiftDelete.Net

2009'dan bu yana akıllı telefonlar üzerine kurulmuş bir çok teknoloji sitesinde yöneticilik ve editörlük yapan İlker, artık bir SDN yazarı.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  04.07.2017 / 22:43:59

  nasıl olacağını yazaydınız bir işe yarardınız!

  YANITLA
 • SDN Okuru
  16.05.2017 / 14:56:36

  Grubumda 3 aydır kullanıyorum bu özelliği

  YANITLA
 • SDN Okuru
  15.05.2017 / 10:57:58

  Facebook lite İosa Gelirmi ??

  YANITLA