Okunma

Facebook ile Giriş Artık Daha Güvenli


01 Mayıs 2014 Perşembe 06:10
Facebook ile Giriş Artık Daha Güvenli

Günümüzde pek çok web sayfasında kullanıcı adı ve şifre belirleyip, e-posta adresi paylaşmak yerine sadece Facebook hesabınızla onay vererek giriş yapmak mümkün. Ancak bu özellik, birçok Facebook bilginizi de internetin ücra köşelerine kadar paylaşmanız demek oluyor. Neyse ki Facebook bu duruma el atmaya karar verdi.

f8 geliştirici konferansında konuşan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, hizmet verdikleri topluluklar arasında en önemli olanın, ürünlerini kullanan insanlar olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

“İnsanların, kişisel bilgilerini uygulamalarla paylaşmak konusunda tedirgin olduklarının ve uygulamaların bilgilerini nasıl kullanacağı konusunda daha fazla kontrole sahip olmak istediklerinin farkındayız. Bu, bizim için çok ciddi bir konu. Eğer insanlar kendilerini rahat hissedecek kadar kontrole sahip olmazlarsa, bu hem onlar, hem de geliştiriciler için kötü olur.

Onlar, yeni uygulamaları kullanma ve kişiselleşmiş deneyimler yaşama fırsatını kaçırırken, geliştiriciler de potansiyel yeni müşterilerini kaybetmiş olur. Bu nedenle insanlara öncelik vermek ve onlara uygulamalarınıza güvenmeleri için gerekli araçları sunmak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.”

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/mark-zuckerberg1392822627.jpg

Yeni Facebook Girişi

Bu doğrultuda Facebook, “Yeni Facebook Girişi” güncellemesi sayesinde insanlara uygulamalarla hangi bilgileri paylaşacaklarını kontrol etme fırsatını sunmaya başladı. Güncelleme sonrasında Yeni Facebook Girişi, insanların izni olmadan paylaşımda bulunmayacak.

Zuckerberg, konuyla ilgili olarak, “Yeni Facebook Girişi fonksiyonu ve Anonim Giriş seçeneği, insanlara öncelik verdiğimizin bir örneği. İnsanlara daha fazla kontrol verdiğimiz sürece uygulamalara olan güven artacaktır,” dedi.

:: Bir siteye kaydolurken “Facebook ile giriş” yöntemini kullanıyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Facebook ile Giriş Artık Daha Güvenli”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Güvenmiyorum

 2. Elbruz46 dedi ki:

  İçerisinde hiç bir şey olmayan Facebook Google+ Twitter hesapları edinilir o hesaplarla her türlü yere girilir…

 3. TEGİN dedi ki:

  Bugüne kadar neredeydiniz ? Yapamıyor muydunuz bundan önce ? Şimdi de yenilik diye kabarıyorsunuz, tanıtıyorsunuz..Pehh..Yersen..

 4. desperado64 dedi ki:

  Dönüp dolaşıp bize girmesinde…

 5. kpln04 dedi ki:

  adam haklı

" Facebook ile Giriş Artık Daha Güvenli konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook ile Giriş Artık Daha Güvenli ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook ile Giriş Artık Daha Güvenli ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "