ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Facebook'tan sahte içerik açıklaması!

Sosyal medya devi Facebook'u ülkelerle karşı karşıya getiren sahte içeriklerle ilgili açıklama yaptı. Facebook sahte içerikler konusunda yaptığı çalışmalara rağmen pes etmiş gözüküyor.

19.03.2017 / 19:00
Facebook'tan sahte içerik açıklaması!

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından birisi olan Facebook tıpkı diğer sosyal ağlar gibi sahte içerik konusundan muzdarip. Seçim dönemlerinde sosyal ağ üzerinden yayılan sahte içerikler nedeniyle insanların yanlış yönlendirildiğini savunan Almanya, Facebook'a bu durumla alakalı yaptırım uygulayacağını açıklamıştı.

Facebook pes mi etti? 

Bundan sonra sosyal ağ üzerindeki sahte içeriklerden Facebook'un sorumlu olmayacağını açıklayan Facebook yetkilileri, buna ek olarak sahte içerikleri kaldırma konusunda çeşitli çalışmalarının da olduğunu belirtti.

17-03/19/indir.jpg

Sahte içeriklerin her zaman her yerde olacağını vurgulayan yetkililer, gerçek hayatta bile bu tarz durumlarla sık sık karşı karşıya kaldığımızı ekledi.

Facebook'un sahte içerikleri barındırmak istemediğini de özellikle belirten yetkililer bu durumun şu anlık kesin bir çözümü olmadığını söylediler.

1 Milyardan fazla kullanıcıya sahip Facebook'un bu tarz bir karar alması ise kullanıcılarda kafa karışıklığına neden oldu.

:: Facebook'un sahte içerik kararı hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Bilgisayar Mühendisliği okuyan Mustafa, teknolojiyle 3 yaşında bilgisayar ile tanıştı. WEB sitesinde bulduğu bir açık ile okul hayatı başta olmak üzere hayatında pek çok yeni sayfa açtı.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  21.03.2017 / 13:13:59

  Boyle birsey mantik olarak olmaz. Icerigin sahte olup olmadigi anlasilamaz, dogrulanmasi cok zordur. Belki sadece Facebook icin gercek bir icerik yayinladilar ama facebook taki bir kendini bilmez kullanici bunun dogru oldugunu dusunmedigi icin kaldirildi. Yani sakat bu isler haci. Gereksiz bir calismaydi zaten.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  19.03.2017 / 21:12:28

  sahte içerik ne demek

  YANITLA
 • SDN Okuru
  19.03.2017 / 19:19:30

  Note 5 e android 7.0 geldi türkiye garantili

  YANITLA
  • SDN Okuru
   19.03.2017 / 21:08

   Cuma gelmişti hatta haberi bile yapıldı