Okunma

Facebook Uygulama Mağazası Açtı


09 Mayıs 2012 Çarşamba 22:05
Facebook Uygulama Mağazası Açtı

Sanal dünyanın ziyaretçi trafiğinin önemli bir kısmını karşılayan Facebook atılımlarına hızla devam ediyor. Site içerisindeki güncelleme ve revizyon çalışmalarının yanı sıra şirket dışı hamlelere de önem veren M. Zuckerberg son olarak Glancee‘i satın almıştı.

Bu sefer oldukça farklı bir gelişmeyle karşımıza çıkan popüler web sitesi, mobil cihazlar için uygulama mağazası açtığını duyurdu. Başta iOS ve Android olmak üzere çeşitli platformlar için yazılım desteği sunacak olan serviste birçok kategoriden yüzlerce yazılım kullanıcıların hizmetinde olacak.

Özellikle Facebook entegresinin bulunduğu uygulamaların ayrı bir öneme sahip olacağı sayfada ücretli birtakım servisler de yayınlanacak. Uygulama geliştiricileri ve üyeler, varolan Facebook hesaplarıyla sisteme giriş yapabilecekler.

Rekabet Gözleri Korkutuyor

Elbette açıklanan bu haber en çok -konunun usta isimleri- Apple (App Store) ve Google Play‘i zor durumda bırakacak. Zira uzun bir süredir bu alanda hizmet veren iki büyük isme şimdi de 901 milyon kullanıcısıyla güçlenen Facebook katıldı.

İnternetteki konumu, kullanıcıların siteye bağlılığı başta olmak üzere birçok alanda “kişi”nin desteğini arkasına alan sosyal ağ, yeni servisiyle de rahatlıkla tutunacak gibi gözüküyor. Ayrıca finansal açıdan yüksek oranda geliri olan Facebook böylece en büyük rakiplerine dahi kafa tutmaktan çekinmiyor.

Açılan uygulama mağazası ile mobil sektörde adını duyurmak isteyen yetkililer bu konuya titizlikle yaklaşıyor. Gelişen teknolojinin insanları mobil internete yönlendirdiği düşünülürse ilk adım olarak uygulama mağazası açmak oldukça makul bir seçenek. Bakalım Facebook’un mobil yaşam tercihleri nasıl devam edecek.

  • Konuya ilişkin yapılan resmi açıklama için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

:: Facebook’un uygulama mağazası hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce sosyal ağ, Apple ve Google Play’i geride bırakabilir mi?

 

 
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook Uygulama Mağazası Açtı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Uygulama Mağazası Açtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Uygulama Mağazası Açtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "