ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Facebook'tan gerçekçi kamera efektleri!

Facebook, bugün yeni platformunu F8 Konferansı'na duyurdu. Yapılan açıklamalar ile Facebook, gerçekçi kamera efektleri ile Snapchat'in önüne çıkmaya hazırlanıyor.

18.04.2017 / 22:05
Facebook'tan gerçekçi kamera efektleri!

Facebook kullanıcılara yenilikler sunmaya devam ediyor. Son zamanlarda sunduğu yenilikler yüzünden oldukça tartışma konusu olan popüler sosyal medya platformu Facebook, hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda hikayeler özelliğini aktif etmişti.

Facebook'tan gerçekçi kamera efektleri!

Bugün düzenlenen F8 Konferası'ndan sonra kullanıcılarına sunduğu gerçekçi kamera efektleri sayesinde eğlenceli dakikalar yaşatacak.

Yeni eklenecek birçok yeni efektin yanında, gerçekçiliği artırılmış efektler ile de oldukça ilginç şeyler ortaya çıkartabileceksiniz.

Yen AR platformu ile Snapchat'in karşısına farklı bir şekilde çıkacak olan Facebook bu platformu beta olarak test etmeye başladı. Oldukça rekabeti kızdıracak olan popüler sosyal medya platformu rakibini farklı noktalardan vurmayı planlıyor.

17-04/18/facebook-kamera-shiftdelete-1492542108.jpg

Kameranızın işlevselliğini attıracak olan bu platform, yeni efektleriyle eğlenceli dakikalar yaşatmanın yanı sıra size yardımcı olmayı da hedefliyor. Yeni platform sayesinde fotoğraflara detaylı adres tarihi ekleyebilir, resminize dijital nesne koyabilir veya bu nesneyi düzenleyebilirsiniz.

İşin eğlence kısmından bahsedecek olursak bu gelişmiş kamera efekti sayesinde, cansız nesneler üzerinde de oynamalar yapabileceksiniz. Derinlik algılama özelliğine sahip olan bu platform ile, kahve fincanına yüzen köpek balıkları veya buhar efekti verebileceksiniz.

Daha birçok ilginç yeniliği ile karşımıza çıkacak olan Facebook, oldukça iddialı yeniliklerle geliyor. Son olarak ise, yapılan açıklama ile birlikte AR Studio geliştiricileri ayrıca Facebook Live için de bu efektler ekleyebileceğimizi belirttiler.

:: Facebook'un yeni platformu hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  19.04.2017 / 12:58:15

  Snapchat den çalıp daha iyi hale getiriyor. Aslında bunu sony zaten yapmıştı. Demek ki sony yide çalıyor.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  19.04.2017 / 01:39:22

  Fikir çalıp bunu geliştirmektense, orijinal yenilikler ile kullanıcılara gelmeyi denemeliler.

  YANITLA