ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Fotoğraf Makinesi İçin Hangi Pil?

Yaz geliyor ve bir fotoğraf makinesi satın alacaksınız. Peki ne tür pil kullanan bir makine tercih etmelisiniz? Hangisi sizi yarı yolda bırakmaz?

15.05.2009 / 07:02
Fotoğraf Makinesi İçin Hangi Pil?

Fotoğraf makinelerinde karşımıza çokça çıkan bir ikilem olan standart kalem pil kullanan ürünlerle kendisine özel lityum iyon şarj edilebilir pil durumuna geniş bir analiz yapıyoruz. Çünkü her iki türün de kendisine göre getirileri ve götürüleri var.

Enerjimiz Bol Olsun!

Pil, günümüzde birçok elektronik eşyada olan ortak şeylerden bir tanesi. Gerçi TV veya ileri seviye müzik setlerinde daha uzun süre pil görmeyeceğiz ama cep telefonundan tutun da video kameralara kadar birçok elektronik eşya, sabit bir yerde kullanılmak için yapılıyor bile olsa üzerinde pille geliyor. AA olarak adlandırılan boyuttaki kalem pil de birçok noktada kendisini gösterse de kendi özel lityum iyon pillerini üreten elektronik üreticilerinin yanında marjinal bir tercih gibi kalıyor. Peki fotoğraf makineleri düşünüldüğünde hangisi daha iyi? Madde madde inceleyelim.

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  02.10.2013 / 23:01:35

  sony pilerini kulanıyorum çok memnunum pileri hem sıcağa bırakıp test ettim hepsini sony akmadı ve çok dayanıklı ve uzun ömürlü Panasonic dayanıklı durecell felaket akıyor ve hemen bitiyor normal sıcaklıkta bidee ve patladığına şahit oldum fotoraf makinasının pilerini çıkarırken geri kalan pilere yanaşmıyorum bile

  YANITLA
 • SDN Okuru
  15.05.2009 / 17:06:49

  canon marka compact makine kullanıyorum. kendi özel şarj edilebilir pili var. alırken yedek pil de almıştım. sıfır sorun. uzun süre gidiyor. şarjlı piller sıcakta bazen performans vermiyor. bakıyosun pil boş!! kendi pilini 1 saatte şarj ediyorum. çok daha uzun ömürlü oluyor ve bekleyince boşalma olmuyor. biri sürekli makinede biri sürekli dolu olarak yedek yanında geziyor.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  15.05.2009 / 14:10:40

  en iyi şarj aleti ATABA AT-998 Göstergeli Hızlı Digital Şarj Cihaz araştırdım süper özellikleri var

  YANITLA