Canlı Yayın
sdn-cevapliyor 101
Sorularınızı canlı yayında cevaplıyoruz. Her hafta Salı akşamı, saat 18.00'de ShiftDelete.Net ekibi olarak sorularınızı canlı yayında cevaplıyoruz. Canlı yayında görüşmek üzere
ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Game of Thrones, Snapchat'i ele geçirdi!

Game of Thrones, sponsorlu Snapchat selfie lensiyle istatistikleri alt üst etmeyi başarmış durumda. İşte, kullanıcıları birer Ak Gezen haline getiren lensin kullanım detayları.

25.07.2017 / 11:00
Game of Thrones, Snapchat'i ele geçirdi!

Snapchat ve HBO iş birliğiyle Game of Thrones 7. sezonu öne çıKarmak üzere hazırlanan sponsorlu selfie lensi büyük ilgi görmüş durumda. Peki, kullanıcıları mavi gözlü ve buz soluyan bir Ak Gezen (White Walker) haline dönüştüren Snapchat selfie lensi kaç kişi tarafından kullanıldı?

Snapchat Game of Thrones selfie lensine büyük ilgi!

Game of Thrones oyuncuları Kit Harrington (Jon Snow), Sophie Turner (Sansa Stark) ve Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister) tarafından da kullanılan Snapchat selfie lensinin TV programı sponsorlu lensler arasında rekor sayılara ulaştığı ifade ediliyor.

Buna göre Game of Thrones lensi toplamda 122 milyonluk etki kazanırken, 45 milyon bireysel kullanıcı da sponsorlu lensle paylaşım yapmış veya bu lensle oluşturulan selfie’leri görüntülemiş. Öte yandan Taco Bell’in Cinco de Mayo 2016 selfie lensi 224 milyon görüntülemeyle hala en zirvede kalmış durumda.

Snap, Game of Thrones lensinin kullanıcılar tarafından ortalama 23 saniye kullanıldığını ve sponsorlu lensler için bu ortalamanın normalde 15 saniye olduğunu vurguluyor. Yani kullanıcılar kendisini ekranda Ak Gezen olarak görmeyi oldukça sevmişe benziyor. Ayrıca, lensi Snapcode ile açanlar ise bu lensle ortalama 127 saniye geçiriyor ve bu da Snapchat sponsorlu lensleri için rekor bir etkileşim olmuş.

:: Game of Thrones Snapchat selfie lensini denediniz mi?

SDN - ShiftDelete.Net

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  27.07.2017 / 16:02:26

  snapchat için iyi bir kazanç olmuş

  YANITLA
 • SDN Okuru
  25.07.2017 / 13:03:16 10 / 10

  Game of thrones icin anlasilan hepimiz deliriyoruz. Demek ki insanlarin icinde var. Arkadas hep oneride bulunurum ama beni kimse dinlemez. Butun teknolojiyi birakalim, dogaya donelim. Yasam dah guzellesecek diyorum ama kimse beni dinlemiyor. Savaslarda kilic, kalkan, ok, mizrak, balta, cekic,.. gibi az gelismis seyler kullanalim. Ne demis Koroglu Tufek icat oldu mertlik bozuldu. Mert bir insan olalim yani.

  YANITLA