ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Garmin, Fenix 5 serisi akıllı saatlerini duyurdu!

Sporculara yönelik akıllı saatleri ile tanınan Garmin, CES 2017 kapsamında Fenix serisi üç yeni akıllı saat modelini duyurdu. İşte Garmin Fenix 5, Fenix 5S ve Fenix 5X hakkında tüm detaylar!

04.01.2017 / 23:00
Garmin, Fenix 5 serisi akıllı saatlerini duyurdu!

Günümüzde bir akıllı saat satın almak istediğinizde, piyasada yer alan bir çok üreticinin farklı modelleri arasında tercih yapabiliyorsunuz.

CES 2017 etkinliği kapsamında Fenix serisi akıllı saat ailesine, Fenix 5, Fenix 5S ve Fenix 5X olmak üzere toplamda üç yeni model ekleyen Garmin ise spor yaparken Teknolojiden kopmamak isteyenlere hitap ediyor. 

Hız ve mesafe ölçümü için GPS ve GLONASS ile birlikte gelen her üç akıllı saatte, spor yaparken nabzını ölçebiliyor ve koşu, bisiklet, doğa yürüşü gibi farklı aktivite programlarını bünyesinde barındırıyor.

Garmin Fenix serisi yeni akıllı saatler!

47 mm çapında olan Fenix 5, yoğun kullanımda 20 saate kadar pil ömrü sunabiliyor. Paslanmaz çelik bir çerçeveye sahip olan saat kalp atışı, hız ve yükseklik gibi bilgileri görselleştirerek kullanıcıya sunuyor.

Ayrıca, Fenix 5'i etkinlik modunda kullandığınızda saat, dakika başına tüketebileceğiniz azami oksijen hacmi ve gerekli olan dinlenme süresi gibi tahminlerini sizinle paylaşıyor.

Daha küçük bir bileğe sahip olanlar için ise Fenix 5s modeli devreye giriyor. Fenix 5'in sunduğu tüm özellikleri bünyesinde barındıran 5s'in tek farkı 42 mm çapında olması.

17-01/04/ssss-1483540711-kibj-full-width-inline-1.png

Son olarak serinin büyük abisi olarak nitelendirilen Fenix 5x modeli ise, 51 mm çağında ve diğer iki modelden farklı olarak harita yeteneklerini bünyesinde barındırıyor.

Ayrıca, Fenix 5 serisinde yer alan tüm akıllı saatlerin 100 metre derinliğe kadar suya dayanıklı yapıda olduğunu belirtelim.

:: Garmin'in yeni Fenix 5 serisi akıllı saatleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Mobil cihazlara ve donanıma oldukça fazla ilgi duyan Mehmet Ali, aynı zamanda sıkı bir Battlefield 4 oyuncusu ve sporcu.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  05.01.2017 / 00:14:10

  Fiyat ne kadar kardeşim

  YANITLA
 • SDN Okuru
  04.01.2017 / 23:24:56

  2 yıl içinde teknolojisi eskiyecek bu cihazları almamak gerekir

  YANITLA