Okunma

29 Ekim Logosu Tartışma Yarattı


01 Kasım 2010 Pazartesi 09:00
29 Ekim Logosu Tartışma Yarattı

Google, özel günlerde yaptığı gibi 29 Ekim‘de de yeni bir logo hazırlamıştı. Fakat bazı iddialara göre Google’ın hazırlamış olduğu bu logo birçok sübliminal mesaj içeriyor.

 

Sübliminal mesaj, bilinçaltını farkında olmadan etkilemeye çalışan mesajlara denir. 1990’lardan itibaren kullanılan yöntem, reklam afişlerinde, filmlerde gizli kareler olarak veya ses dalgası olarak kullanıldı. Sübliminal mesajlar, insanları herhangi bir ürünü almaya zorlama veya benzer bir şeyi bilinçaltına yerleştirmede kullanılan farklı bir yöntem.

Sübliminal mesajlar, insanların çok fazla dikkat etmeden, ses dalgasını ayrıştırmadan veya herhangi bir videoyu parçalamadan göremeyeceği mesajlardır. Google’ın da Atatürk’e büyük bir terbiyesizlik yaparak bu mesajları bize empoze ettiği tartışılıyor.

Google’ın 29 Ekim logosunda “SEX” kelimesi ve bir mason işareti olan “her şeyi gören yıldız”ın olduğu düşünülüyor. “SEX” kelimesi insan beyninin çok fazla tepki verdiği azınlık kelimelerden biri. Logoda yer alan “SEX” kelimeleri ile sadece dikkat çekmeye çalışıldığı düşünülüyor. Benzer uygulamalar birçok şirket tarafından birçok reklamda uygulanmış durumda.

 

Bununla kalmayarak Türk Bayrağı’nda yer alan yıldızın Atütürk’ün sırtına saplandığını düşünenler de var. Ayrıca logoda yer alan Atatürk resmi ile alıntı yapılan orijinal resim arasında farklılıklar görülüyor.

 

:: Konu hakkında görüşlerinizi bizimle paylaşın.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

39 yorum - “29 Ekim Logosu Tartışma Yarattı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ben artık sübliminalden korkmaya başladım veya korkuyorum

 2. SDN Okuru dedi ki:

  “Her şey beklenir. Ama o kelimeyi bu resimden çıkarabilmek için içimizde bir fesat olması gerekir. Öte yandan orjinali ile arasındaki farklılıklara bakarsak böyle bir mesaj verilmek istenmesi olası fakar neden o kelime olsun ki. İlk gördüğümde dikkatimi çeken Atatürk resminin neden google’ın “g” harfi yerine konulduğuydu. Bilakis “l” harfi daha mantıklı gibiydi. Ayrıca bu “g” harfinin “great” kelimesinin baş harfi olabileceğini düşünmek varken neden “sex” kelimesi aranmış, o da bir soru iş*****

  Çünkü sübliminal mesajların neredeyse hepsinde “sex” ve “ölüm” ile ilgili mesajlar vardır. “great” saçmadır. çünkü bu kelime beyni diğerleri kadar etkilemez. “l” harfi meselesine gelince, süblimial mesaj için bilinçli olarak yapılmış olduğu kanısındayım. Coca Cola gibi büyük bir dünya markası bile sübliminal mesajları kullanmaktadır ve filmlerde ve film afişlerinde de sübliminal mesaj kullanılmayanı yok gibidir. yani çok büyük markalar bile bu yöntemi kullanarak kullanıcıların bilinçaltına sızar. Google firmasının da bunu yapmamak için hiçbir nedeni yok. Artı olarak; Coca Cola sübliminal mesajlar sayesindfe satışlarını p artırmıştır. Şimdi neden herkesin böyle bir şeyi kullandığını anladınız mı? Burada konu Atatürk değil, kullanıcı avlamak.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Saçma yorumlar yapmayın daha subminal mesajın ne olduğunu bilmiyorsunuz.. Tv lerde bir ton ..

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Şebnem ferah ın benim adım orman albümündede aynı olay yapılmıştı ama onda daha belirgindi burda zor…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Hayatımda bu kadar saçma şey görmedim hemde Ulu Önderimiz üzerinden…Bunu bulmak için aşırı fesat olmak lazım.Biri de çıkmış diyor ki ”25. kare tekniği kullanılmış gibi görülüyor” cahilliğin dibine vurmuş.Madem bilmiyorsun neden konuşuyorsun?25. kare videolarda olur…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Suç: Google İsimli Sayfadadır. Subliminali Bulanda Yabancı Ülkelerdir Ve Googlenin yabancı olduğundan adım gibi eminim.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Tüm bunları biliyoruz,kanıtımız da var ama elimizden hiçbir şey ***** olarak resmen ***** kadar acınası.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  zihnimizi yıkamaya çalışıyorlar üstelik bunlar her yerde filimlerde,afişlerde,reklamlarda hatta çocukların izlediği çizgi diziler de ***** dikkatli ve daha titiz davranmalıyız.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Hayal gücüne hayran kaldım.
  Normal bir kafa ile yazılmamış gibi duruyor bu yazı.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  BEN subminal mesaja geeçrkten inanıorum çünkü özellikle çocukları beynini yıkamakta ….

 11. SDN Okuru dedi ki:

  sizlere fight club filminin 2 saniyelik bölümünü izlemenizi tavsiye ederim. fight club subliminal yazın girin hızlı geçen ekranda çıplak adam resmi ***** resmi neden oraya koymuş olabilirler. tabiki gözününzün görmediğini beyniniz görsün diye size cinselliği aşıladılar 2 saniye içinde

 12. SDN Okuru dedi ki:

  büyük olasılıkla haklısınız..binlerce insanın gözüne sokuyorlar bazı şeyleri daha doğrusu bilinç altına…bu tür şeylerde “sex” sözcüğü kullanılıyor genellikle… bu basit bir oyundur, çizgi filimdir, Atatürk!tür…önemli değil onlar için!önemli olan hedef kitlenin ahlaki değerlerini yıkmak!Neden diyeceksiniz doğla olarak..cevap basit:sizin değerlerinizi yıkıp yerine kendi değerlerini yerleştirmek! çünkü siz, biz onlarin pazarıyız…şeytani bir oyun bu!

 13. SDN Okuru dedi ki:

  herses olabılır ama dogruda olabılı youtubeden bakın bence dogru ataturkden beklenır

 14. SDN Okuru dedi ki:

  daha nelere imkansız diyorduk….Unutmayın hayaldi gerçek oldu…..

 15. SDN Okuru dedi ki:

  sübliminal mesaj diye bir şey vardır ve neredeyse bir asırdır kullanılmaktadır. bu resimde var mı bilmiyorum ama bunu öküzün altında buzağı aramak olarak değerlendirenlere de şaşırıyorum. madem bu paranoyaklık neden abd ingiltere gibi ülkelerde sübliminal reklam yasaklanmış, onlar da mı manyak? ben komplo teorilerine inanmam ama bu komplo teorisi değil, bilakis gerçek nette ufak bir araştırmayla dahi nilgi edinebilirsiniz

 16. SDN Okuru dedi ki:

  hepinizin dünyadan haberi yokkkkk biraz interneti araştırma için kullanınn da bi bakın dünyada neler dönüyo

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Bunlar gerçek, artık günümüzde bu gib bir çok subliminal reklam, yazı gibi şeylere maruz kalı***** çizgi filmlerde bile var, araştırmadan yorum yapmayın !!!

 18. SDN Okuru dedi ki:

  “SDN OKURU”
  bu resimde 25. kare tikniği kullanılamaz çünkü bu sadece videolarda olur beynimiz 24 kare algıladığı için 25. kareyi algıladığı halde bunu bizim fark edeceğimiz bir biçimde kareleri birleştiremez.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  böyle şeyler çok normal hayatımızın heryerinde var zaten beyinlerimizi iyice ele geçirdiler bu iş sadece fotograf resimlerde değil filmlerdede kullanılıyor bu teknikler siz uyumaya devam edin tatlı uykular

 20. SDN Okuru dedi ki:

  subniminal mesajlardan ilk haberim olduğu zaman her şeyde bir şeyler arar olmuştum . yani paranoyak gibi. bu arkadaşlarda öyle sanırım şu anda.

 21. SDN Okuru dedi ki:

  çok zorlama bir yorum olmuş katılmıyorum.. eğer logoda bir problem arıyorsanız bu ancak atatürkün bacak kısmının olmayışıyla yani denge ile ilgili olabilir.. bu da saddamın heykelinin başına gelen akıbeti hatırlatabilir. bunun dışın da bir sıkıntı yok.

 22. SDN Okuru dedi ki:

  google’ın sahbinin mason olması bu işin olasılığını arttırıyor..

 23. SDN Okuru dedi ki:

  25. kare tekniği kullanılmış gibi görülüyor ama herşey uzaktan göründüğü gibi değildir tesadüfler de olabilir.

 24. SDN Okuru dedi ki:

  abartmayın işte..

 25. SDN Okuru dedi ki:

  problem resimde değil

 26. SDN Okuru dedi ki:

  milletçe iyice paranoyak olduk havada bulut bana ördek mi dedin

 27. SDN Okuru dedi ki:

  ne kadar çook saçmaladınız yok böyle bir şey yaa

 28. SDN Okuru dedi ki:

  saçmaladınız

 29. SDN Okuru dedi ki:

  Saçma

 30. SDN Okuru dedi ki:

  Hadi Atatürk kafasının l harfine yaslamış “Allahım ne yaptım ben ?” diye düşünüyor deseler bi nebze…

 31. SDN Okuru dedi ki:

  Bence bunları uyduranlar psikolojik delidir.

 32. 01blacksnake dedi ki:

  vallahi ilginç bir tespit, insanların işi gücü yok elbise üzerinde ne yazıyor diye onu arayıp bulacakta yok yıldız atatürkün sırtını gösteriyormuş da, yok daha neler, işimiz gücümüz bitti artık resmen öküz altında buzağı arar olduk.

 33. SDN Okuru dedi ki:

  saçma gibi gözüksede böyle şeyler gerçekten oluyor hergün gördüğümüz ama farketmediğimiz bilinçaltımıza mesaj gönderen ***** burda öyle bi durum varmı bilmiyorum

 34. SDN Okuru dedi ki:

  mantıklı. fakat birçok kişinin inanmayacağını düşünüyorum.

 35. SDN Okuru dedi ki:

  Her şey beklenir. Ama o kelimeyi bu resimden çıkarabilmek için içimizde bir fesat olması gerekir. Öte yandan orjinali ile arasındaki farklılıklara bakarsak böyle bir mesaj verilmek istenmesi olası fakar neden o kelime olsun ki.

  İlk gördüğümde dikkatimi çeken Atatürk resminin neden google’ın “g” harfi yerine konulduğuydu. Bilakis “l” harfi daha mantıklı gibiydi.

  Ayrıca bu “g” harfinin “great” kelimesinin baş harfi olabileceğini düşünmek varken neden “sex” kelimesi aranmış, o da bir soru işareti.

 36. SDN Okuru dedi ki:

  bu resimi google türkiye yapmamımı suç onların o zamn

 37. SDN Okuru dedi ki:

  saçma

 38. SDN Okuru dedi ki:

  kafanız mı güzel?

" 29 Ekim Logosu Tartışma Yarattı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 29 Ekim Logosu Tartışma Yarattı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 29 Ekim Logosu Tartışma Yarattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "