ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Google'ın Doodle bildirimleri nasıl aktif edilir?

Google, özel günlerde ana sayfasını renklendirdiği doodle tasarımları için bildirim özelliğini devreye soktu. Peki, Google'ın Doodle bildirimleri nasıl aktif edilir?

08.01.2017 / 10:00
Google'ın Doodle bildirimleri nasıl aktif edilir?

İnternet ortamının vazgeçilmez bir parçası haline gelen Google, 1998 yılından bu yana tatil günlerini ve yıl dönümlerini kutlamak, ünlü sanatçılar ve bilim insanlarını anmak amacıyla özel günlerde kullanıcıları Doodle adını verdiği özel tasarımları ile karşılıyor.

Google, bugün resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, mobil cihazlar için Doodle bildirimleri özelliğini kullanıcılar ile buluşturduğunu belirtti.

Bu sayede Google, özel bir günde ana sayfasına doodle tasarımı yerleştirdiğinde, sizi uyararak görmenizi sağlayacak. Peki, Doodle bildirimleri nasıl aktif hale getiriliyor?

Doodle bildirimleri nasıl aktif hale getirilir?

Google'ın Doodle bildirimlerini almak için tek yapmanız gereken, mobil cihazınızda yer alan Google uygulamasının Ayarlar bölümüne ulaşarak, Bildirimler menüsü altından Doodle bildirimlerini aktif hale getirmek.

17-01/08/google.png

Doodle bildirimleri seçeneğini Google uygulamanızda göremiyorsanız, endişelenmenize gerek yok.

Güncellemelerden bağımsız bir şekilde sunucular tarafından etkinleştirilen bu özelliğin, Google uygulamasının yüklü olduğu tüm mobil cihazlarda görüntülenmesi biraz zaman alacaktır.

Ayrıca, Google'ın hazırlamış olduğu Doodle tasarımlarını daha önce görmediyseniz, yukarıda yer alan linke tıklayarak örnek bir görsele ulaşabilirsiniz.

:: Google'ın özel günlerde kullandığı Doodle tasarımlarını beğeniyor musunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Mobil cihazlara ve donanıma oldukça fazla ilgi duyan Mehmet Ali, aynı zamanda sıkı bir Battlefield 4 oyuncusu ve sporcu.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  08.01.2017 / 12:41:42

  Alalım bakalım

  YANITLA
 • SDN Okuru
  08.01.2017 / 10:29:40 10 / 10

  Aman eksik olsun

  YANITLA