ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Google Home'a önemli güncelleme!

Google Home ile ilgili bir güncelleme yayımlayan Google, uzun süredir kullanıcıların talepte bulunduğu bir özelliği Google Home'a dahil etmeye hazırlanıyor. İşte detaylar.

21.04.2017 / 02:00
Google Home'a önemli güncelleme!

Bundan yaklaşık 10 gün önce Google Home'a çoklu kullanıcı desteğinin ekleneceği haberleri internette dolaşmaya başlamıştı ama Google kanadından resmi bir açıklama bugüne dek yapılmamıştı. Gelen açıklamayla Google Home'un artık altı kullanıcıya kadar destek vereceği öğrenildi.

Google Home ne işe yarar?

Google Home, Google tarafından piyasaya sürülen bir akıllı hoparlör ve içerisinde bir kişisel asistan barındırıyor. Kendisine gün içerisinde çeşitli sorular yöneltebiliyor ve son dönemde gelen güncellemelerle alışveriş dahi yapmasını sağlayabiliyorsunuz.

17-04/20/googlehome.png

Şimdi bu özellikleri artık altı farklı kullanıcı aynı anda kullanabilecek. Daha önce bir kişinin sesini tanıyabildiği için yalnızca bir kullanıcıya destek veren Google Home, gelen güncellemenin ardından artık altı kullanıcı desteği vermeye başladı.

Bunu da insan seslerini ayırabilmesini sağlayan ufak bir yazılım güncellemesi sayesinde yapabilecek. Konuşan kişinin kim olduğunu ses tonundan algılayacak olan Google Home, kişiye özel yanıtlar da verebilecek.

Google Home'a kullanıcı eklemek istediğinizde kendisine gidip Ok Google ve Hey Google kalıplarını ikişer kez tekrarlamanız yeterli. Bunu yaptığınız zaman sesiniz analiz edilecek ve Google Home artık sizi de dinlemeye başlayacak.

 

:: Google Home hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Oyun dünyasını yakından takip etmektedir. Ayrıca sinema ve dizi sektörüyle oldukça ilgilidir. Sony'nin tüm ürünlerine sonsuz bir sevgisi vardır. Özellikle de PlayStation 4'e.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  21.04.2017 / 20:40:32

  Amazon echo bundan kat kat iyi.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  21.04.2017 / 15:56:35

  Çöp.

  YANITLA
  • SDN Okuru
   21.04.2017 / 20:22

   Sırf ingilizce diye mi bu yorum şimdi? Gelecek yıllarda Türkçeleştirildiğinde ve yerel olarak uyumu sağlandığında aynı "çöp" yorumunu yapmanı dört gözle bekliyorum. Adamlar amerikan tabii ki önce kendi dilini uygulayacaklar. Bu kadar önyargılı olmamayı dene biraz. Kaldı ki ingilizce dünya çapında kullanılan bir dil. Eğitim şart!