ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

GoPro, drone üretmeye devam edecek mi?

Aksiyon kamerası sektörünün öncü markası GoPro, ilk drone modeli Karma ile maalesef başarısız bir performans sergiledi. İşte GoPro, drone üretmeye devam edecek mi? sorusunun cevabı!

06.01.2017 / 08:00
GoPro, drone üretmeye devam edecek mi?

Aksiyon kameraları ile ünlü olan GoPro, geçtiğimiz yıl Eylül ayında düzenlediği etkinlikte ilk drone modeli GoPro Karma'yı duyurdu.

Hero 5 Black ve Hero 5 Session aksiyon kameraları ile beraber duyurulan ve rakiplerine göre farklı tasarımı ile dikkatlerine üzerinde toplamayı başaran GoPro Karma, maalesef firmanın elinde patladı.

Karma'yı satın alan kullanıcılardan cihazın havadayken aniden yere düştüğüne dair şikayetler gelmeye başlayınca, cihazların enerjisinin kesildiğini tespit eden GoPro, tüm drone'ları tamir etmek için geri çağırdı.

GoPro, Karma 2 için çalışmalara başladı!

GoPro'nun ilk drone modelinde böylesine ciddi bir sorun yaşaması, akıllara GoPro, drone üretmeye devam edecek mi? sorusunu getirdi. Bu sorunun cevabını firmanın CEO'su Nick Woodman verdi.

17-01/06/nick-woodman-founder-and-ceo-of-gopro-speaks-during-the-companys-initial-public-offering-ipo-at-the-nasdaq-stock-exchange-on-june-26-2014-in-new-york-city.jpg

GoPro'nun ilk drone modeli olan Karma'da talihsiz bir olay yaşadığını ifade eden Woodman, firmanın bu hatadan bir ders çıkardığını ve GoPro Karma 2 modelinin ilerleyen zamanda kullanıcılar ile buluşacağını belirtiyor.
 
Ayrıca Woodman, Karma modelinde yaşadıkları sorunu detaylı bir şekilde anlattı.
 
Cihazların aniden düşmeye başladığına dair şikayetler gelince, oldukça karmaşık bir sorun ile karşılaşmayı beklediklerini ifade eden Woodman, sorunun batarya mekanizmasından kaynaklandığını belirtti.
 
Woodman'a göre, oluşan titreşim zamanla güç konnektörünün pilden ayrılmasına neden oluyor ve drone enerji kesildiği için aniden yere düşüyor.
 

SDN - ShiftDelete.Net

Mobil cihazlara ve donanıma oldukça fazla ilgi duyan Mehmet Ali, aynı zamanda sıkı bir Battlefield 4 oyuncusu ve sporcu.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
  • SDN Okuru
    08.01.2017 / 02:28:53

    Benim de dji phantom 3 havada gücü kesip düşmüştü. Garanti kapsamında saymadılar. Videosunu falan da gösterdim. Alacaksanız sağlam yerden alın. Yoksa uğraşırsınız

    YANITLA