ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

GoPro yüzlerce kişiyi işten çıkaracak!

Aksiyon kamerası dünyasının lider ismi GoPro, yıllık kar oranlarını yükseltebilmek için yüzlerce çalışanının işine son vermeyi planladığını açıkladı. Peki, GoPro kaç kişiyi işten çıkaracak?

16.03.2017 / 07:30
GoPro yüzlerce kişiyi işten çıkaracak!

Aksiyon kamerası denilince yıllardır ilk akla gelen firma olmayı başaran GoPro, son dönemde sıkıntılı bir süreçten geçiyor.

GoPro, Hero 5 modelinin üretiminde yaşanan gecikmeler ve ilk drone'u olan Karma'yı geri çağırması nedeniyle 2016 yılında 373 milyon dolar zarar etti.

Geçtiğimiz hafta hisse senedi fiyatları en düşük seviyeleri gören GoPro, finansal sıkıntılar nedeniyle işten çıkarmalara başlayacağını açıkladı.

GoPro, 270 çalışanı ile yollarını ayırma kararı aldı!

İş gücünün yüzde 7'si ile 2016 yılı Ocak ayında yollarını ayıran ve Kasım ayında işten çıkarmalara devam eden GoPro, bu yıl ise giderleri yaklaşık 200 milyon dolar düşürmek için 270 çalışanı ile daha yollarını ayıracak.

17-03/16/gopro-hero-5.jpg

GoPro CEO'su Nick Woodman konu hakkında yaptığı açıklamada, Hero 5 serisinin kullanıcıların ilgisini çekmeyi başardığını ve işten çıkarmalar ile şirketin ana hedefinin giderleri düşürmek olduğunu belirtti.

GoPro, işten çıkarmaları hangi bölümlerden yapacağını açıklamaktan kaçınırken, şirketin üzerinde çalışmaya devam ettiği Hero 6 modeli ile durumu hızlıca toparlayacağı tahmin ediliyor.

:: GoPro'nun 270 çalışanını işten çıkaracak olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Mobil cihazlara ve donanıma oldukça fazla ilgi duyan Mehmet Ali, aynı zamanda sıkı bir Battlefield 4 oyuncusu ve sporcu.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  16.03.2017 / 19:57:20

  Var olan kar yetmiyor daha da çok olsun. Kodamanlar daha da lüks içinde yaşasın

  YANITLA
 • SDN Okuru
  16.03.2017 / 02:53:20

  Gecmisdeki yapamadigimiz arabalarla ugrasmayin yenisi nezaman cikacak fazla beklemeyin yoksa tireni bir yuz yildaha kaciracaksiniz

  YANITLA