ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

HP Deskjet Ink Advantage 4615 İnceleme

HP’nin yeni nesil uygun fiyatlı baskı maliyetleri sunan modellerinden olan Deskjet Ink Advantage 4615 All-in-One inceleme konuğumuz oluyor.

15.11.2012 / 09:55

Yazıcı dendiğinde akla gelen ilk konulardan biri de baskı maliyetleridir. Birçok üretici bu maliyetleri düşürmek için çaba sarf etse de bunu başarabilen firma sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor.

Bu maliyetleri düşürme konusunda ciddi çalışmaları olan HP, Advantage adını verdiği yeni nesil yazıcılarla elini taşın altına sokuyor.

Videoyu izleyelim

Şimdi gelin önce HP'nin 4615 modeli için hazırladığımız inceleme videosunu izleyelim. Ardından ürünle ilgili bilgiler vermeye devam edelim:

Hepsi bir arada

Ailenin hepsi bir arada özelliğine sahip modeli olan 4615, Tarama, Kopyalama, Fotokopi, Faks ve Yazdırma özelliklerine sahip. 35 sayfa kapasiteli otomatik belge besleyici özelliğine sahip olan ürün, 1200x600 dpi siyah baskı çözünürlüğünü destekliyor.

       

Dakikada 7.5 sayfaya kadar baskı hızı sunabilen yazıcının durumu ile ilgili bilgileri üst yüzünde bulunan 5 cm’lik ekrandan takip edebiliyorsunuz.

Yazıcı, 1200 dpi’a kadar tarama çözünürlüğü sunabiliyor. Tarayıcı ile otomatik kağıt besleme ünitesi koordineli olarak çalıştığında bir anda 35 sayfayı hızlı bir şekilde tarayabiliyorsunuz.

Cihazda bulunan bütünleşik faks bulunması özellikle şirketlerin ilgisini çekebilecek önemli bir fonksiyon. Faks ile ilgili ayarlar üst yüzde bulunan mono ekran ve hemen yanına konumlandırılan tuş takımı ile yapılabiliyor.

4 farklı kartuş

Biri siyah, diğerleri Mavi, Kırmızı (Magenta) ve Sarı olmak üzere toplamda 4 farklı kartuşa sahip olan yazıcıda renkli kartuşlar 600, siyah olansa 550 sayfa baskı ömrüne sahip. Her birinin fiyatı 12 Dolar + KDV olan bu kartuşlarla sayfa başı baskı maliyetleri ciddi anlamda düşüyor.

      

Hem eve hem işe

HP’nin 4615 modeli hem ev hem de işyerleri için geliştirilmiş pratik bir hepsi bir arada yazıcı. Faks özelliğinin yanı sıra tarama, fotokopi ve baskı özellikleriyle de ilgi çeken yazıcı, uygun satış fiyatı ve sayfa başına baskı maliyetleri ile alınabilir bir ürün olmuş.

Teknik özellikler   

 • Özellik: HP Termal Mürekkep Püskürtmeli
 • İşlevler: Yazdırma, Fotokopi, Tarama ve Faks
 • Baskı hızı: Dakika 7.5 sayfa
 • Baskı Çözünürlüğü: Siyah 1200 x 600 dpi'ye kadar, renkli 1200 x 1200 dpi
 • Ekran: 5 cm mono
 • Kartuş: 4 (birer tane siyah, mavi, kırmızı, sarı)
 • Bağlantı: USB, telefon
 • Kağıt Besleme: 80 yapraklık giriş tepsisi, 35 yapraklık otomatik besleyici
 • KDV dahil 240 TL

Artı: Baskı maliyetleri, faks özelliği

:: Yazıcının özelliklerini nasıl buldunuz?

Yazan: Özgür Çetin

HP Deskjet Ink Advantage 4615 İnceleme Özgür Çetin HP’nin yeni nesil uygun fiyatlı baskı maliyetleri sunan modellerinden olan Deskjet Ink Advantage 4615 All-in-One inceleme konuğumuz oluyor. 10 0

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  22.09.2013 / 17:20:59

  jdkdsjsaop

  YANITLA
 • SDN Okuru
  17.04.2013 / 10:15:24

  İyi günler. Güzel bir çalışma olmuş teşekkür ederim bilgiler için. Benim bir sorum olacak o da şu: Acaba gelen faxlarımızı direk maile yönlendirme yapabiliyor muyuz? Ethernet bağlantısı olmadıgından dolayı yönlendiremiyor diye düşündüm ama tabi size danışmakta fayda var.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  15.11.2012 / 15:17:20

  İnceleme güzel olmuş ama 12$ + kdv yi duyunca videoyu kapattım. Gereksiz bir cihaz 5tl verip doldurmaya devam.

  YANITLA