ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Huawei'nin 360 derece kamerası: Honor VR

Huawei, 360 derece fotoğraf ve video çekimi yapabilmenize imkan tanıyan yeni Honor VR model kamerasını duyurdu. İşte Huawei Honor VR hakkında tüm detaylar!

23.02.2017 / 07:30
Huawei'nin 360 derece kamerası: Honor VR

Son günlerde oldukça hızlı adımlar atmaya başlayan Huawei, dün Honor Lite modelinin yanı sıra sahip olduğu üst seviye teknik özellikler ile kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran Honor V9 modelinin duyurusunu gerçekleştirdi.

Mobil Dünya Kongresi'nde yeni amiral gemisi modelleri Huawei P10 ve P10 Plus'ın duyurusunu gerçekleştirmeye hazırlanan Huawei, bu kez kullanıcıların karşısına 360 derece çekim yapabilen bir kamera ile çıktı.

Huawei Honor VR kullanıcılara neler sunuyor?

Sanal gerçeklik Teknolojisinin yaygınlaşması ve sosyal medya platformlarının 360 derece fotoğraf ve videolara destek sunmaya başlaması ile birlikte, VR kameralara olan ihtiyaç arttı.

Huawei'nin MWC 2017 öncesinde duyurusunu gerçekleştirdiği Honor VR, Insta360 ile ortaklaşa geliştirilmiş bir kamera.

17-02/23/honor_vr_kamera.png

Oldukça kompakt yapısının yanı sıra üzerinde yer alan klips sayesinde akıllı telefonların 3.5 mm jack girişine sabitlenebilen Honor VR, 360 derece fotoğraf ve video çekimi yapabiliyor.

17-02/23/ming_zhao__president_of_huawei_honor_business_unit__holding_honor_vr_camera_close.jpg

Kamera hakkında diğer detayları MWC 2017 etkinliğine saklayan Huawei, cihazın fiyatı ve teknik özellikleri hakkında açıklama yapmaktan kaçındı.

Kullanıcıların en çok merak ettiği konu ise, Honor VR'ın sadece Huawei'nin akıllı telefonları ile mi yoksa marka bağımsız mı çalışacağı oldu.

:: 360 derece kameraları kullanıyor musunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Mobil cihazlara ve donanıma oldukça fazla ilgi duyan Mehmet Ali, aynı zamanda sıkı bir Battlefield 4 oyuncusu ve sporcu.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
  • SDN Okuru
    23.02.2017 / 11:46:55

    Bence 360 derece kameralar 3 lensli yapıda olmalı. O zaman hem ister tek açı kullan ister 360 derece kullan, çok daha kullanışlı olur. Tabi görüntüleri üst üste bindirmek biraz sıkıntılı olabilir ama onu da aşarlar zamanla.

    YANITLA