Okunma

Facebook’a Yine Suistimal Saldırısı


14 Aralık 2010 Salı 16:45
Facebook’a Yine Suistimal Saldırısı

Kendilerini internet’in anarşist yüzleri olarak tanıtan İnci Sözlük, yine ilgi çekici bir eylem yaptı. Geçtiğimiz yaz Facebook ve Twitter‘da kendilerine damgalarını vuran sözlük üyeleri bu sefer yine sosyal ağlara saldırdı.

Bugün, Facebook hesabını açan kullanıcılar rutin olan uyarı ve bilgi mesajlarındaki şok edici bir değişiklikle karşılaştı. Arkadaş eklemek, ilişki durumunu değiştirmek ya da resim yüklemek isteyen kullanıcılar buradaki küfür mesajlarıyla karşılaştı.

İnci Sözlük tarafından yapılan saldırı sonucunda Facebook’un Türkçe sayfasında çeşitli küfürlü mesajlar bulundu. Peki İnci Sözlük, defalarca bu saldırıyı nasıl düzenliyor?

 

 

Facebook’un Çeviri Sistemini Kullanıyorlar

İnternet sitelerindeki açıkları arayan İnci Sözlük üyeleri, bunları gizliden bir birleriyle paylaşıyor. Saldırı saati belirleyen sözlükçüler, eylemlerini gerçekleştirmek için çoğunluğun avantajını kullanıyor.

Facebook durumunda ise olay ünlü sosyal ağın çeviri sistemini doğru tanımak sayesinde yapılıyor. Sitede görevli hesabı olan kullanıcılar, Facebook’un sayfa çevirileri için daha iyi bir tercüme önerebiliyor.

Yapılan oylama sonucunda bu çeviriler arasında en çok tıklananlar otomatik olarak anasayfada yayınlanıyor. İnci Sözlük bu sistemi kendilerine uyarlayarak eylemlerini gerçekleştirdi.

Bazı internet kullanıcılarının çok sevdiği bazılarının ise antipati beslediği bu oluşumun bir sonraki saldırısı ise şimdilik bir sır.

:: İnci Sözlüğün yaptığı saldırılar hakkında fikirleriniz neler?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Facebook’a Yine Suistimal Saldırısı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  yapıcak bişey yok adamlar sizi bile seçer

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ne Kadar boş iş ve boş adam varsa bu sözlükte ***** bu ülkeye yük.Balta sapı bile olamaz bunlar.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  teşekkür

 4. SDN Okuru dedi ki:

  aldırmayıp geçin

" Facebook’a Yine Suistimal Saldırısı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’a Yine Suistimal Saldırısı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’a Yine Suistimal Saldırısı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "