ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Indiegogo'da bir dolandırıcılık daha!

Indiegogo üzerinde The Sinclair ZX Spectrum Vega Plus adıyla tanıtılan taşınabilir video oyun konsolu için teslimat tarihi geride kaldı ve hiçbir cihaz kullanıcılara ulaştırılmadı.

13.03.2017 / 08:00
Indiegogo'da bir dolandırıcılık daha!

Indiegogo üzerinde The Sinclair ZX Spectrum Vega Plus adıyla tanıtılan taşınabilir video oyun konsolu için teslimat tarihi geride kaldı ve hiçbir cihaz kullanıcılara ulaştırılmadı. Hal böyle olunca da Indiegogo, konsol için para toplama sistemini pasif hale getirdi.

Paralar güme mi gitti?

Orijinal ZX Spectrum adlı konsol üzerinden geliştirilen ve Retro Computers Limited adlı bir şirket tarafından oluşturulan kampanya dahilinde tam olarak 625.000 Dolar bağış toplamayı başaran proje bir anda sessizliğe gömüldü. Toparlanan paranın da istenen miktardan yaklaşık yüzde 367 daha fazla olduğunu belirtelim.

Fakat işler bununla da kalmadı. Görünüşe göre Retro Computers, BBC ve Gizmodo UK gibi önemli internet sitelerini de tehditler aldığı gerekçesiyle sessiz kalmaya davet etmiş durumda. Tehditler paralarını bu projeye yatıran ama karşılığında hiçbir şey alamayan kullanıcılardan geliyor gibi görünüyor.

Polisin olaya dahil olmasıyla birlikte Retro Computers Limited firması da kampanya bilgilerini güncelledi ve ilk teslimatın birkaç hafta içerisinde gerçekleştirileceğini iddia etti. Ayrıca ortaya oldukça ilginç bir bilgi de çıkmış oldu. Zira gecikmenin temel sebebi firmanın taşınması değil, konsolu çalıştırabilecek bir yazılımın ellerinde olmamasıymış.

Bu yüzden ekibin sıfırdan bir yazılım kodlamaya başladığı ve bu işin tamamlanmasının ardından ilk teslimatların gerçekleştirileceği belirtildi.

:: Indiegogo ve Kickstarter projeleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Oyun dünyasını yakından takip etmektedir. Ayrıca sinema ve dizi sektörüyle oldukça ilgilidir. Sony'nin tüm ürünlerine sonsuz bir sevgisi vardır. Özellikle de PlayStation 4'e.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  17.03.2017 / 17:45:59

  Üşengeçlikte beni Geçmişler.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  13.03.2017 / 23:40:59

  Ahahahaha sen git konsol yap yazılımı olmasın :D açılın ben yazılımcıyım

  YANITLA
 • SDN Okuru
  13.03.2017 / 09:27:56

  kesin arazi olacaklar demedi demeyin :D

  YANITLA
 • SDN Okuru
  13.03.2017 / 09:08:19

  hepsi aynı kickstarter dan indiegogoda ya kadar

  YANITLA
 • SDN Okuru
  13.03.2017 / 08:24:38

  Tehditi görünce mi kodlamaya başlamışlar bu proje gümler.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  13.03.2017 / 08:07:57

  Şaka gibi ya konsol üretiyorlar yazılım yok

  YANITLA