ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Instagram yine kopyaladı!

Instagram bu sefer de başka bir sosyal medya platformunda yer alan bir özelliği kendisine entegre etmiş durumda. İşte Instgram'ın bu seferki kopyalama vakasının detayları.

18.04.2017 / 11:30
Instagram yine kopyaladı!

Facebook ve çatısı altında yer alan uygulamalar diğer platformlardan kopyaladıkları özellikler anlamında iyiden iyiye sabıkalı hale geldi. Şirket, bu sefer de fotoğraf Instagram’a başka bir platformdan aktardığı özellikle gündeme gelmiş durumda.

Instragram Koleksiyonlar özelliğini duyurdu

Instagram bu sefer Snapchat’ten değil, Pinterest’ten özendiği bir özelliği platformuyla bütünleştirdi. Kaydettiğiniz gönderileri organize etmenin yeni bir yolu olarak lanse edilen özellik Koleksiyonlar (Collections) olarak geçiyor.

Aynı Pinterest’in Panolar (Boards) özelliği gibi, Instagram’da da fotoğraf ve videoları artık ayrı kategoriler altında sınıflandırarak toplamanız mümkün hale gelecek. Tabii ki panolar özelliğiyle klasörlemeyi ilk bulan Pinterest değil ancak sosyal medyada yer imi kavramının yaygınlaşmasında öncünün bu platform olduğu da bir gerçek.

17-04/17/instagram-collections-02.jpg

Koleksiyonlar özelliği, profiliniz altındaki kayıtlı gönderiler sekmesinin altında yer alıyor. Ek olarak aynı tüm kayıtlı gönderilerinizin olduğu gibi, koleksiyonlarınız da sadece sizin görebileceğiniz şekilde kaydediliyor. Instagram, Aralık ayında gönderi kaydetme özelliğini sunduklarından bu yana, kullanıcılarının yüzde 46’sının en az bir gönderi kaydettiğini belirtiyor.

Hali hazırda bir türlü istediği noktaya ulaşamayan Pinterest, Instagram’ın benzer özellikleri kullanıcılara sunmasıyla daha da kan kaybedecek mi bunu zaman gösterecek.

:: Instagram’ın koleksiyonlar özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  19.04.2017 / 21:36:48

  ya nasıl yapacaz yapamıyorum koleksiyon çıkyıor ama nasıl koyacam içine

  YANITLA
 • SDN Okuru
  19.04.2017 / 00:33:25

  Artık kopyacılık, kopyacılıktan çıktı. Bu mantığa göre PS VR gözlüklerini Oculus'tan kopyalamış bulunuyor. Bence önemli olan kimin ne yaptığı değil, ürünün/uygulamanın kalitesi. Markanın da önemi var tabii ki.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  18.04.2017 / 20:54:38

  Yahu instagram facebook'un zaten, kendi sistemlerindekini oraya da koymuşlar.

  YANITLA
  • SDN Okuru
   19.04.2017 / 02:05

   Okuduğundan emin misin? Pinterest özelliği kopyalanmış yazıyor. Facebook'tan değil, Pinterest'ten kopyalanmış yani ;)

 • SDN Okuru
  18.04.2017 / 14:53:12

  Yalnız instagram kopyalamaya rağen gitgide daha fazla büyüyor

  YANITLA
 • SDN Okuru
  18.04.2017 / 14:48:52

  en cok instagrama lazim olan ozellik. Cok iyi fotograflar var onlari nasil kategorize edeceksiniz.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  18.04.2017 / 12:23:57

  Yav bu insanlar çok aptal

  YANITLA