iPad için En İyi 4 Fotoğraf Uygulaması

iPad için En İyi 4 Fotoğraf Uygulaması

iPad'i ile fotoğraf düzenlemekten, manipüle etmekten ve görsel çalışmalarını geliştirmekten hoşlanan kimseler için en iyi 4 ipad uygulamasını bir araya getirdik.

21/11/2013 10:00

Fotoğraf çekmekten hoşlanan, arşivinii her geçen gün daha da geliştiren biri misiniz? Yanıtınız 'evet' ise çok iyi fotoğraf düzenleme, manipüle etme ve geliştirme uygulamalarına ihtiyacınız var demektir. Bizlerde bu noktadan çıkışla fotoğraf severler için en iyi 4 iPad uygulamasını bir araya getirdik.

Adobe Photoshop Touch

Masaüstündeki Photoshop’ın birçok özelliğini iPad kullanıcılarına yaşatan Adobe Photoshop Touch, kuşkusuz konunun en iyilerinin başında geliyor. Minimalist ve pratik bir uygulama olarak özetleyebileceğimiz Photoshop Touch’ın en önemli avantajı Photoshop CS6’nın en kullanışlı özelliklerini bir araya getirmesi.

Katmanlar(layer’lar), elbette uygulamanın en gözde yanları arasında; bununla birlikte doygunluk, parlaklık / kontrast, renk dengesi ve gürültü (noise) azaltma gibi standart araçlar da kolaylıkla kullanılıyor. iPad ile çektiğiniz fotoğrafları düzenleyebileceğiniz gibi Cloud üzerinden de fotoğraflarınızı seçip düzenleyebiliyorsunuz.

Artıları mükemmele yakın arayüzü, kişileştirilebilmesi, sosyal ağlarla entegrasyonken uygulamanın eksileri de var. Tipografi seçenekleri daha iyi olabilirdi. Sonuç ise fotoğrafı nerede olursanız olun en iyi biçime getirebileceğiniz ender uygulamalardan biri Adobe Photoshop Touch.

20 TL değerindeki uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Photogenen 4

Photogene 4, fotoğraf düzenleme araçları açısından geniş bir seçki olarak özetlenebilir. Çeşitli RAW formatlarını destekleyen uygulama, böylelikle çok büyük dosyalar üzerinde çalışma imkânı da sunuyor.

Uygulamanın diğer öne çıkan özellikleri ise şöyle: fotoğrafları kırpma, kesme, keskinleştirme, noise(gürültü) azaltma, fotoğraflarda renk ayarlamaları yapabilme, az pozlamalı fotoğrafları düzeltme, kırmızı göz düzetme, filtre etkileri yaratma, istenmeyen lekeleri ortadan kaldırma, fotoğraflara metin kutuları, baloncuklar ekleyebilme, çerçeveler ekleme, geo tagging ekleme özelliği ile konum belirtme, fotoğrafları yeniden boyutlandırma ve hazırlanan çalışmaları sosyal medya üzerinden paylaşabilme.

4 TL fiyat etiketine sahip Photogene'i buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

21/11/2013 10:00
Sayfalar:
« Önceki12


Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.
Bu haber 4524 kez okundu Bu habere 6 yorum yapıldı

Yazar: Ferhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.

Yorum Yaz

ZİYARETÇİ

22.11.2013 10:26
iPad :D

ZİYARETÇİ

22.11.2013 10:27
snapseed muhteşem bir footğraf uyglaması tavsiye ederım

ZİYARETÇİ

22.11.2013 15:08
İpad pad pad pad paadd

ZİYARETÇİ

22.11.2013 15:24
Snapseed i tek gecerim.androiddede ayni sekilde.

ZİYARETÇİ

22.11.2013 16:55
iphoto varken bunlarda ne

ZİYARETÇİ

22.11.2013 19:13
iPhoto

FORUMDAN SON BAŞLIKLAR

Yeni nesil konsollarla birlikte görsel şölene dönüşen Assassin's Creed Unity'den harika görünen ve kaçırılmaması gereken yeni bir oynanış videosu daha geldi....
Nissan’ın Concept 2020 Vision Gran Turismo adıyla tasarladığı bu otomobile binmeniz mümkün değil. Onu sürebilirsiniz ama şimdilik sadece sanal bir direksiyonun arkasında...

SDN Medya

 

Eski Büyükdere Cad. Yamaç Sk. No: 6/4 4. Levent/ İstanbul
Tel: 212-269 70 87 Fax: 212-269 16 22
info@shiftdelete.net - ik@shiftdelete.net
ShiftDelete.Net sunucuları ixirhost tarafından barındırılmaktadır