ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Kadınlar için araç paylaşım uygulaması

Uber'e rakip olacak yeni bir araç paylaşım uygulaması çıktı. Ancak bu uygulamayı sadece kadınlar kullanabilecek. Peki uygulama erkekleri neden istemiyor?

02.01.2017 / 07:00
Kadınlar için araç paylaşım uygulaması

Uber, tüm dünyaya çok büyük bir hızla yayıldı ancak bu hızlı büyüme, çok sayıda tecavüz ve cinsel saldırı olaylarını da beraberinde getirdi. 

Dünyanın farklı ülkelerinde Uber sürücülerinin kadın yolculara tecavüz ettiği veya saldırdığı olaylar medyayı meşgul ederken, ABD'de de benzer olaylar yaşandı.

Kadınlar korkmadan yolculuk yapabilecek mi?

Sonunda, kadınların korkmadan araç paylaşım uygulaması kullanabilmeleri için yeni bir uygulama ortaya çıktı.

Eski Uber çalışanı Michael Pelletz tarafından geliştirilen SafeHer isimli uygulama Boston'da kullanma girdi ve uygulama şimdiden 30 bin kişi tarafından indirildi.

Şoförün de yolcunun da kadın olacağı sistem, bu sayede kadınların cinsel saldırı yaşama korkusuyla boğuşmadan rahatça yolculuk etmesini hedefliyor.

Ancak 2014 yılında kadınlar için hizmete giren SheRides isimli uygulamanın daha sonra kapandığını da unutmamak gerekiyor.

:: Sizce kadınlar için özel bir uygulama, araç paylaşım sistemindeki cinsel saldırılardan korunmak için yararlı olacak mı? 

SDN - ShiftDelete.Net

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  03.01.2017 / 22:15:28

  Bu sefer erkek erkeğe tecavüz eder artık değişen bir şey yok.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  03.01.2017 / 11:23:02

  O otomobilde kavga çıkar. Kadın kadına :-)

  YANITLA
 • SDN Okuru
  02.01.2017 / 08:50:50

  Çok iyi Türkiye ye de gelmeli.

  YANITLA