ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

LeEco cephesinde işler iyi gitmiyor!

Son dönemde yaşadığı ekonomik sıkıntılar ile gündeme gelen Çinli akıllı telefon üreticisi LeEco'nun, sahip olduğu bazı mülkleri satmaya başladığı öğrenildi.

21.03.2017 / 06:30
LeEco cephesinde işler iyi gitmiyor!

Qualcomm'un Snapdragon 820 işlemcisini kullanan ilk akıllı telefonu üretmesi ile birlikte, akıllı telefon pazarında hızla yükselmeye başlayan LeEco, maalesef bu performansını uzun sürdüremedi.

Snapdragon 820'nin ardından dünyanın ilk 8 GB RAM'li akıllı telefonu Le 2S ile ilklerin markası olarak tanınmaya başlayan LeEco, son dönemde ekonomik sıkıntılar yaşıyor.

LeEco, beklediği büyümeyi gerçekleştiremiyor!

Reuters tarafından yayınlanan habere göre LeEco, Yahoo'dan EcoCity hayalini gerçekleştirmek için satın aldığı Silikon Vadisi'nde yer alan 49 dönüm büyüklüğündeki arsayı sattı.

17-03/21/leeco.jpg

Kullanıcıların ilgisini çeken nokta ise, her geçen gün küçülmeye devam eden LeEco'nun CES 2017'de akıllı bisiklet gibi ürünler geliştirdiğini açıklması.

Arsanın satılması hakkında basın mensupları tarafından yöneltilen soruları cevaplamayan LeEco, satış sonrası elde ettiği ücreti açıklamadı.

Şirketin kurucularından birisi olan Jia Yueting, yaşanan ekonomik sıkıntının ana nedeni olarak, ABD'de oldukça fazla yatırım yapmalarını ve bu nedenle oluşan yüksek nakit ihtiyacını gösteriyor.

:: Çinli akıllı telefon üreticisi LeEco'nun yaşadığı ekonomik sıkıntı hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Mobil cihazlara ve donanıma oldukça fazla ilgi duyan Mehmet Ali, aynı zamanda sıkı bir Battlefield 4 oyuncusu ve sporcu.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
  • SDN Okuru
    21.03.2017 / 12:25:50

    Herşey ram değil hatta 3gb üzerine gerek bile yok. Firma yanlış bir alanda farklılık yaratmayı seçmiş.

    YANITLA