ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Mercedes ve Nvidia'dan yapay zeka ortaklığı!

Mercedes-Benz ile Nvidia arasında, yapay zeka teknolojisine sahip bir otomobil üretmek için ortaklaşa çalışma yürütüldüğü ortaya çıktı. İşte Nvidia CEO'su tarafından yapılan açıklama!

07.01.2017 / 11:00
Mercedes ve Nvidia'dan yapay zeka ortaklığı!

Yapay zeka Teknolojisi günümüzde kişisel içerik önerileri sunan cihazlardan, otomobil gibi üst seviye araçlara geçiş yapmaya başladı. 

Otomobil sektörünün öncü isimlerinden birisi olan ve neredeyse ürettiği tüm araçlarıyla dikkat çekmeyi başaran Mercedes'in, yapay zekaya sahip otomobiller için uzun süredir bir çalışma yürüttüğü ortaya çıktı.

Nvidia CEO'su ve kurucularından Jen-Hsun Huang, CES 2017 kapsamında düzenlenen bir konferansta yaptığı konuşmada, yapay zeka teknolojisine sahip olan bir aracın üretilmesi için Mercedes ile ortaklaşa çalıştıklarını açıkladı.

İki firma ortaklaşa çalışacak bir ekip oluşturdu!

İki firma arasında ortaklık çalışmalarının üç yıl öncesine dayandığını ifade eden Huang, Mercedes-Benz ve Nvidia tarafından kurulan bir ekibin araçlarda kullanılacak olan yapay zeka teknolojisine odaklanacağını belirtiyor.

17-01/07/nvidia_mb-980x420-1.jpg

Yapay zeka ile birlikte otomobillerin devrimsel yeniliklere kavuşacağını belirten Jen-Hsun, üç yıl boyunca harcanan yoğun mesainin ardından ortaya çıkacak olan ürün için çalışmaların bu yıl başlayacağını açıkladı.

:: Sizce, yapay zeka ile birlikte otomobiller nasıl bir hal alacak?

SDN - ShiftDelete.Net

Mobil cihazlara ve donanıma oldukça fazla ilgi duyan Mehmet Ali, aynı zamanda sıkı bir Battlefield 4 oyuncusu ve sporcu.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  07.01.2017 / 21:55:21

  Şuanda otonom otomobil teknolojilerinin ihtiyaç duyduğu işlemci piyasasında nvidia açık ara lider konumda. Diğer firmalar özellikle İntel, nvidia'nın bu hızlı yükselişinin farkındalar, birkaç seneye çok daha değerli bir şirket olacak.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  07.01.2017 / 15:42:56 0 / 10

  Ön cama ekran kartı yapacaklar heralde. Bir bunlar kalmıştı yapay zeka demeyen.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  07.01.2017 / 14:03:37 10 / 10

  Bence ikisi bir araba yaparlarsa yanına hediye olarak gtx 1080 versinler güzel olur

  YANITLA