ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Sizi parmak izinizden tanıyan klavye!

Microsoft Modern Keyboard, bütünleşik parmak izi okuyucusu sayesinde Windows 10'a ve web sitelerine tek tuşla kolayca girmenizi sağlıyor. İşte Modern Keyboard'un detayları.

16.06.2017 / 16:00
Sizi parmak izinizden tanıyan klavye!

Microsoft, bütünleşik parmak izi okuyucusuna sahip Modern Keyboard adlı ürününü duyurdu. Surface Keyboard halefi olarak nitelendirilen yeni klavye dayanıklı ve ince tasarımıyla benzerlikler taşırken, sadece birkaç özelliğiyle ayrılıyor.

Microsoft Modern Keyboard teknik özellikleri

Başta da belirttiğimiz gibi dahili parmak izi okuyucu Fingerprint ID ve kablosuz bağlantının dışında ürünü kablolu olarak da kullanabilme olanağıyla Modern Keyboard dikkat çekmeyi başarıyor. Parmak izi okuyucu ise klavyenin sağ tarafında yer alan Windows tuşunun yerine konumlandırılmış durumda.

17-06/16/microsoft-modern-keyboard-parmak-izi-okuyucu-fingerprint-id-sdn-02.jpg

Parmak izi sensörü altına gizlenmiş olan bu tuşu normal tuşlardan ayırt etmek oldukça zor. Tuş sayesinde Windows Hello aracılığıyla hem windows 10’a hem de web sitelerine giriş yapmak mümkün. Klavyenin Windows 10, macOS ve Android’in son sürümleriyle uyumlu olduğunu da belirtelim.

17-06/16/microsoft-modern-keyboard-parmak-izi-okuyucu-fingerprint-id-sdn-03-1497612476.jpg

Yakın zamanda piyasaya sürüleceği belirtilen Microsoft Modern Keyboard, yaklaşık 130 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak.

https://youtu.be/YDpGtDzAw4I

:: Microsoft Modern Keyboard’u beğendiniz mi?

SDN - ShiftDelete.Net

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  18.06.2017 / 02:18:52

  gereksiz. klavyedeki butonlar, ascii kodunu gönderip dönüştürmek için var. parmak izini de okuyup işlem yapması çok saçma

  YANITLA
 • SDN Okuru
  17.06.2017 / 22:07:28

  Tasarım çok hoş zaten klavye dediğin minimalist bir tasarım üzerine olmalı Microsoft ve Apple bu konu da başarılı ama pahalı

  YANITLA
 • SDN Okuru
  16.06.2017 / 20:52:54

  Biraz Apple'ın klavyesine benziyor. Hoş bir tasarım olmuş.

  YANITLA