ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Microsoft Word için ses getiren özellik!

Bu ayın sonunda Office 365'e yeni bir güncelleme geliyor. Bu güncelleme ile aktif olacak özellik sayesinde artık Word'de büyük değişiklikler olacak.

06.08.2017 / 11:00
Microsoft Word için ses getiren özellik!

Yakında Microsoft'un sunacağı Read Aloud özelliği sayesinde ses metinlerle etkileşim içinde olacak. Şöyle ki metni yüksek sesle okumayı, hataları bulmayı ve düzeltmeyi sağlayan bu özellik disleksiler için çok yararlı olacak.

Bu özellik sayesinde metinleri rahatlıkla okuyup düzenlemelerini kolaylaştıracak. Böylece okuma konusunda birçok problem yaşayan disleksiler Microsoft'un yardımıyla daha rahat edecekler.

Şu anki sesli okuma özelliğinden farkı ne?

Read Aloud özelliği, şu an Word'de mevcut olan ve geçen Aralık ayında tanıtılan sesli okuma modundan farklı kılan şey ise metin vurgulamaları, gerçek zamanlı ses düzenlemeleri yapılırken aynı zamanda da metnin okuma hız ve sesini kolayca değiştirebilme imkanı olması.

17-08/06/microsoft-word-365-sdn-1.png

Read Aloud şimdiden birçok kullanıcıyı sevindirmiş durumda. Ayrıca test etmek isteyenler için şu an Office 365'de inceleme sekmesinde demosu da mevcut. Özelliğin ilerleyen haftalarda kullanıcılara sunulması planlanıyor.

:: Sizin en sevdiğiniz Microsoft Word özelliği hangisi?

SDN - ShiftDelete.Net

Teknoloji haberlerini takip edip, güncel içerikler hazırlamak dışında, yelken, su sporları ve kış sporları ile uğraşıyorum. Kendimi her yönden geliştirmeyi hedefliyorum ve bunu için çalışıyorum.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
  • SDN Okuru
    06.08.2017 / 14:20:20

    Dictate düzgün çalışmıyorken, bu nasıl çalışır allah bilir...

    YANITLA